Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam Deck otrzyma darmową grę w świecie Portala

Produkcja zapozna gracza z funkcjami urządzenia.

Wczoraj rozpoczął się proces wysyłki Steam Deck i z tej okazji Valve zapowiedziało Aperture Desk Job - darmową grę przeznaczoną na urządzenie. Pozycja ukaże się 1 marca.

Akcję tytułu osadzono w świecie znanym z logicznej serii Portal, choć twórcy podkreślają, że nie jest to trzecia odsłona cyklu. Deweloperzy wyjaśniają, że produkcja oprowadzi „gracza po elementach sterowania i funkcjach” przenośnego komputera.

Aperture Desk Job nazywane jest „darmową grą krótkometrażową”. Nie jest jasne, na czym dokładnie polega rozgrywka, ale w opisie projektu zaznaczono, że pozycja „przeobraża wielokrotnie już wałkowany temat symulatorów chodzenia”.

Zobacz na YouTube

Gracze wcielą się w nowego pracownika tytułowej firmy Aperture Science na niewiele znaczącym stanowisku juniora. Bohater marzy o korporacyjnej karierze, ale rzeczywistość pokrzyżowała mu plany. Valve przekonuje, że produkcja nie jest „tak nudna”, jak mogłoby się wydawać.

Biorąc pod uwagę fakt, że Steam Deck jest komputerem, ale przenośnym, Aperture Desk Job powinno zadziałać także na standardowym PC, choć nie jest jasne, czy będą dostępne wszystkie opcje i funkcje.

Read this next