Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stargate Timekeepers na bazie słynnego serialu to strategia w stylu Commandos

Od polskich deweloperów.

Polskie studio CreativeForge zaprezentowało pierwszy gameplay z gry Stargate: Timekeepers, bazującej na słynnym serialu „Stargate SG-1”. Premiera latem przyszłego roku na PC.

Po majowej zapowiedzi „strategii w czasie rzeczywistym” gracze spodziewali się raczej klasycznego RTS-a z budowaniem bazy, lecz materiał wideo ujawniony podczas imprezy wydawcy - firmy Slitherine - sugeruje, że mamy do czynienia z produkcją przypominającą serie Commandos czy Desperados.

Ekipa postaci o unikatowych umiejętnościach zajmie się więc przekradaniem wśród strażników i realizowaniem przeróżnych celów na planetach, na których udamy się z pomocą Gwiezdnych Wrót.

Twórcy planują 14 poziomów, co powinno wystarczyć na około 16 godzin rozgrywki. Prace są podobno na zaawansowanym etapie, a deweloperzy koncentrują się na dźwięku i dialogach.

Akcja zacznie się od bitwy na Antarktyce, gdzie jako Eva McCain wspieramy zespół SG-1. Następnie pomagamy ruchowi oporu Jaffa, przerywamy brutalne rytuały i walczymy z armią Moloca w innych zakątkach wszechświata.

Pokierujemy szóstką postaci. Wspomniana liderka to mistrzyni walki wręcz i karabinów, Max Bolton to doświadczony snajper, Sam Watson korzysta z gadżetów obcych, Derreck Harper kontroluje drony i leczy sojuszników, A'ta to zwinny złodziej, a Xugga - potężny wojownik rasy Unas.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze