Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield można już podobno przejść, ale daty premiery wciąż brak

Twierdzą wiarygodne źródła.

Według niepotwierdzonych informacji, wyczekiwany Starfield od Bethesdy jest podobno już niemal w pełni skończony, a obecnie deweloperzy pracują nad dopracowaniem produktu. Wciąż brak jednak informacji o potencjalnej dacie premiery.

Jak informuje Jez Corden - dziennikarz portalu Windows Central - powołując się na „sprawdzone i zaufane źródła”, gdyby kosmiczne RPG zostało wypuszczone w tym momencie, to „możliwy do ukończenia od początku do końca”. Jest to jednak gra niezwykle rozbudowana i twórcy potrzebują więcej czasu na dopieszczenie nardzo ambitnego projektu. Wspominana jest między innymi „pajęczyna rozgałęzionych narracji, przecinających się konsekwencji i nakładających się systemów”.

Autor uważa, że Bethesda i Microsoft nie spieszą się z wypuszczeniem gry, ponieważ używany przez studio silnik Creation Engine daje duże możliwości, ale w tworzonych na nim grach ciężko się wystrzec błędów. W związku z tym producent i wydawca wolą poświęcić więcej czasu na poprawę optymalizacji i naprawę glitchy, skoro produkcja ma być dużym tytułem ekskluzywnym Xboxa.

Ponadto redakcja ostrzega przed plotkami o dacie premiery, pochodzącymi z wątpliwych źródeł. Jako przykład podano niedawną pogłoskę, jakoby tytuł miał zadebiutować 23 marca 2023. Źródłem takich rewelacji był sklep z grami CDKeys, jednak najprawdopodobniej wskazany dzień jest jedynie placeholderem, jaki administrator strony musiał podać w karcie produktu. Oferta wskazuje też, że klucz należy aktywować w nieistniejącym już Bethesda Launcher.

Niemniej, deweloperzy zapewniają, że datę premiery poznamy już niedługo. Oficjalny profil Bethesdy dla regionu ameryki łacińskiej zapewnił, że szczegółowe informacje o grze poznamy podczas specjalnej konferencji, szykowanej przez Microsoft i dedykowanej tylko kosmicznemu RPG-owi. Nie wiadomo jednak, kiedy dokładnie odbędzie się konferencja.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Starfield

Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze