Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Starfield - jak mieć więcej załogi w statku

Jak zwiększyć limit członków załogi.

Załoga w Starfield pełni ważną rolę - umożliwia poprawę określonych parametrów statku wykorzystując zdolności innych postaci, bez marnowania punktów rozwoju głównego bohatera. W tym miejscu odpowiemy, jak zwiększyć ilość załogi, która może przebywać na twoim statku. Na innej stronie znajdziesz szczegóły dotyczące rekrutacji i zarządzania personelem.


Na tej stronie:


Umiejętność dowództwo

Pierwszą kluczową sprawą jest umiejętność bohatera - Dowództwo statku. Jeśli nie jest ona odblokowana, maksymalna ilość załogi jaką możesz mieć na swoim statku wynosi cztery osoby. Rozwijając talent do maksimum, zwiększysz limit do ośmiu.

W większości przypadków mija się to z celem, bowiem twój statek musiałby być naprawdę wielki, co wpłynęłoby negatywnie na jego parametry lotu, a więc i cechy bojowe.


Więcej miejsca dla załogi w statku - kokpit

Domyślnie statki zawierają miejsce jedynie dla dwóch lub trzech członków załogi, co widoczne jest w zestawieniu parametrów statku. Domyślny statek Frontier posiada miejsce dla jedynie dwóch członków załogi, które zapewnia kokpit.

O liczebności załogi w głównej mierze decyduje kokpit. Podstawowe zapewniają jedynie dwa miejsca. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do lepszych, musisz odblokować przynajmniej trzeci poziom umiejętności Budowa statków.

Jeśli nie chcesz rozwijać umiejętności, wystarczy nabyć lepszy statek - każdy sprzedawca oraz stocznie oferują inne pojazdy. By zasiąść za sterami tych najlepszych, może być wymagany wyższy poziom umiejętności Pilotaż.


Dodatkowy członek załogi - pokład inżynieryjny

Opcjonalnie limit załogi zwiększysz poprzez rozbudowę statku o pokład inżynieryjny, który znajdziesz w kategorii Kwatery. Nie należy mylić go z uniwersalną przestrzenią, która zapewnia jedynie dodatkowe miejsce dla pasażerów, którzy nie są członkami załogi i ich obecność na statku nie przyniesie żadnych korzyści.

Możesz zbudować więcej niż jeden pokład inżynieryjny. Zajmują one sporo miejsca i dodają masy do pojazdu, dlatego nie jest to zalecana opcja - dodając nawet jeden lub dwa takie komponenty może być wymagany montaż lepszych silników, silniejszych reaktorów, co ponownie wymagać będzie poprawionej umiejętności Budowa statków.

Spis treści: Starfield - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze