Skip to main content

Stardew Valley połączone z jRPG - Harvestella na długim gameplayu

Walczymy z potworami i uprawiamy warzywa.

Podczas wirtualnej konferencji Nintendo Treehouse, deweloperzy ze studia Square Enix pokazali długi fragment rozgrywki z nadchodzącej gry Harvestella, wyglądającej jak połączenie Stardew Valley oraz Final Fantasy.

Jak możemy się dowiedzieć, w grze wcielamy się w postać cierpiącą na amnezję. Trafia ona do świata, gdzie pory roku są dyktowane przez cztery kryształy. Podczas zmian pór roku trwa też okres, w czasie której wszystko usycha i obumiera. Świat znajduje się w niebezpieczeństwie, ponieważ tajemnicza siła sprawia, że trwa on coraz dłużej. Na poniższym filmie gameplay zaczyna się od 49:10.

W czasie rozgrywki będziemy zajmować się naszą uprawą sadząc, podlewając i zbierając plony, które następnie możemy sprzedać pod koniec dnia. Poza uprawą roli możemy również wykonywać zadania w tradycyjnym stylu jRPG, walcząc z potworami i poszukując przydatnych przedmiotów. Jak w wielu grach „farmerskich”, tutaj również w ciągu dnia możemy wykonać tylko określoną liczbę akcji. Harvestella zadebiutuje 4 listopada na PC oraz Nintendo Switch.

Zobacz także