Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Zeffo: Grobowiec Eilrama, zagadka z trzema sferami, AT-ST (boss)

Rozdział 2 - opuszczamy podziemia i wracamy na statek.

W pierwszej części pobytu w Grobowcu Eilrama bohater gry Star Wars Jedi: Fallen Order zyskuje moc pchnięcia, która przyda się w trakcie rozwiązania łamigłówki, dzięki której uruchomi windę, umożliwiającą powrót na powierzchnię i statek.

Po powrocie do lokacji ze sferą zacznij od rozprawienia się ze strażnikiem (1). Następnie użyj pchnięcia na sferze (2) i ustaw ją w zagłębieniu (3). Odblokujesz w ten sposób przejście do kolejnej lokacji (4).

Udaj się tam i skieruj się w lewo. Przejdź po ścianie do kolejnego miejsca, gdzie znajdziesz drugą sferę. Użyj pchnięcia, żeby przepchnąć ją przez ścianę. Następnie przepchnij kulę do wyżłobienia (5) i ustaw ją w kolejnym wgłębieniu (6).

Następnie wbiegnij po ścianie (7) do kolejnego pomieszczenia (8) i skieruj się na podwyższenie z prawej.

Użyj mocy na sferze pod sufitem tak, aby uderzyła w pękniętą ścianę (9). W ten sposób odblokujesz kolejną kulę, którą popchnij w kierunku lokacji z poprzednimi sferami.

Popchnij ją do tego samego wyżłobienia, do którego skierowałeś drugą sferę i wejdź na podwyższenie z lewej. Kiedy kula zostanie wystrzelona (10) przez podmuch wiatru, poczekaj na dogodny moment i popchnij ją w ostatnie zagłębienie (11).

Wejdź na górę platformy, która się podniesie, po czym wejdź na górę po czarnych blokach (12). Zniszcz osłabiony fragment ściany windy i wejdź do środka.

Przepchnij sferę (13), po czym stań na przycisku (14) na ziemi, co spowoduje aktywowanie windy.

Ucieczka z jaskiń

Odczekaj dłuższą chwilę, w trakcie której winda zacznie kierować się w górę. Kiedy to nastąpi opuść ją i skorzystaj z punktu medytacji.

Okaże się, że teren został opanowany przez żołnierzy Imperium. Jeśli chcesz szybko przedostać się przez teren, to wykorzystaj podmuchy wiatru (15), aby szybko dostać się na podwyższenie (16) po drugiej stronie lokacji.

Ruszaj przed siebie, a po pokonaniu przepaści użyj pchnięcia na pękniętej ścianie (17), dzięki czemu odblokujesz skrót.

Skręć w prawo i zacznij zjeżdżać po oblodzonym zjeździe. Pod koniec jazdy wskocz na ścianę z prawej (18), przeskakuj na kolejne i zakończ łapiąc linę i przeskakując na stały ląd.

W kolejnej lokacji przebij się w stronę kolejki (19), która zawiezie bohatera na wyższy poziom. Tutaj ponownie wskocz na ślizgawkę i kontynuuj do jaskini z kolejnymi kolejkami. Udaj się do tej z lewej strony, przy której stoi żołnierz z rakietnicą i skorzystaj z niej.

Walka z AT-ST (boss)

Odczekaj chwilę, a po dotarciu do celu podróży udaj się w stronę małych drzwi z prawej. Przejdź przez nie, dzięki czemu odblokujesz skrót.

Rusz przed siebie, a dotrzesz na lądowisko z Modliszką, która jest atakowana przez robota kroczącego AT-ST (20).

Robot dysponuje czterema rodzajami ataków - ostrzałem laserowym, który możesz odbijać mieczem świetlnym. Rozrzucaniem granatów oraz ostrzałem rakietowym - obydwa ataki możesz odbijać (21) korzystając z mocy pchnięcia. Zwłaszcza odpychanie rakiet zadaje rywalowi sporo obrażeń.

Oprócz tego możesz atakować nogi (22) robota, które są podatne na ataki. Po walce rozpraw się jeszcze z żołnierzem, który wyjdzie z maszyny i udaj się na statek, co zakończy bieżącą misję.

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Kashyyyk: AT-AT, przeciążenie, pająki, uwolnienie Wookieech, Droid Strażniczy (boss)

Spis treści: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Star Wars Jedi: Upadły Zakon - Zeffo: Grobowiec Eilrama, zagadka ze sferą, pchnięcie, Oko cyklonu

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły