Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stalker dostanie grę planszową

Założono kampanię crowdfundingową.

Studio GSC Game World podjęło współpracę z wydawcą gier planszowych Awaken Realms, aby stworzyć grę planszową w uniwersum Stalker. Wygląda jednak na to, że na premierę „papierowego” Stalkera jeszcze poczekamy, ponieważ dopiero startuje kampania crowdfundingowa na platformie Gamefound.

S.T.A.L.K.E.R. The Board Game jest kooperacyjną, fabularną grą typu dungeon crawler dla od jednego do czterech graczy. Każdy gracz kontroluje jednego stalkera” - czytamy w przygotowanych materiałach promocyjnych. „Każda wyprawa zawiera od dwóch do czterech scenariuszy, pełnych rdzy, błota, ognia i pustych łusek po pociskach. Szukaj artefaktów, walcz z potworami, ukrywaj się przed deszczem, nigdy nie odkładaj broni i zawsze, ale to zawsze noś ze sobą worek śrubek”.

Jednocześnie opublikowano premierowy zwiastun, w którym możemy usłyszeć historię pewnego stalkera. „Pamiętam, gdy zobaczyłem ją po raz pierwszy. Była piękna, czysta i nieprzewidywalna. Dała mi powinność, dała mi szczęście i dała mi wolność. Wielu próbowało ją zniewolić, ale zawiedli. Pożerała nierozważnych, chciwych i słabych. Więc służę jej, dbam o nią i przyjmuję jej dary. Moje oddanie, moje przeznaczenie, moja zona” - mówi narrator.

Biorąc pod uwagę przedmioty widoczne na promocyjnych materiałach, w grze najpewniej każdy z graczy wybierze lub wylosuje jedną z wielu dostępnych postaci o zróżnicowanych statystykach oraz będzie starał się zebrać odpowiednie uzbrojenie i wyposażenie. Miłym akcentem jest plansza „ekwipunku” z charakterystycznym podziałem na pola i przypominająca wyglądem kultowe PDA, czyli przenośne komputery z każdej odsłony gry.

Dodatkowo do produkcji dostępne będą figurki przedstawiające postacie i mutanty. Widzimy tu chociażby prawdopodobnie „samotnego” stalkera, członka frakcji Monolit lub Najemników oraz Snorka oraz monstrum przypominające Nibyolbrzyma. Na ten moment chęć wsparcia powstawania gry wyraziło ponad 13 tysięcy użytkowników serwisu Gamefound. Osoby wspierające kampanię otrzymają prezent w formie zestawu kart postaci „Łowcy potworów”.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze