Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Squid Game, sezon 2 - kiedy premiera, najważniejsze informacje

Koreański hit Netlfixa powraca.

Debiutujący w 2021 roku koreański serial „Squid Game” z miejsca stał się jednym z największych hitów Netlfixa. Powstanie drugiego sezonu zapowiedziano niedługo później, lecz dopiero niedawno ujawniono konkrety. W tym miejscu znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o nadchodzącej premierze 2. sezonu „Squid Game”.


Netflix potwierdził, że 2. sezon „Squid Game” ukaże się w 2024 roku. Nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery, nie wiadomo też, ile będzie odcinków i czy wszystkie ukażą się tego samego dnia. Poznaliśmy jednak kilka szczegółów odnośnie fabuły i obsady.

Drugi sezon zacznie się w tym samym miejscu, w którym zakończył się sezon pierwszy. Na oficjalnym profilu Netflixa na platformie X możemy zobaczyć pierwszą scenę 2. sezonu, w której Seong Gi-hun rozmawia przez telefon na lotnisku z Liderem. Wiele wskazuje na to, że bohater zrezygnuje z odwiedzin córki w USA i postanowi zemścić się na organizacji stojącej za zabójczą grą.

Taki zarys fabuły potwierdził twórca serialu, Hwang Dong-hyuk, w wywiadzie udzielonym dla koreańskiego radia KBS. Jednym z głównych motywów 2. sezonu będzie pytanie, czy prawdziwa solidarność pomiędzy ludźmi jest możliwa. Showrunner podzielił się również informacją, że ma już plany na 3. sezon.

W rozmowie z The Hollywood Reporter twórca serialu podkreślił, że sezon 2. nie będzie odpowiedzią na reakcje i oczekiwania widzów.

-Widziałem wiele reakcji na serial, ale nie chcę, aby drugi sezon był odpowiedzią na nie. Filozofie, które przedstawiłem w pierwszym sezonie, w naturalny sposób rozciągają się na sezon drugi. Zamiast wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów, po prostu pomyślałem o ostatnim momencie, kiedy Gi-hun odwrócił się od wejścia na pokład samolotu oraz o tym, co zrobi dalej. To będzie naturalny szereg wydarzeń, które poprowadzą aż do końca sezonu. - zdradza Hwang Dong-hyuk.

Wiemy już, kto wystąpi w nowym sezonie. Obok Seong Gi-huna (Jung-Jae Lee) powrócą Lider (Byung-hun Lee), detektyw Joon-ho Hwang (Ha-joon Wi) oraz mężczyzna w garniturze (Yoo Gong). W obsadzie nie zabraknie nowych aktorów, najprawdopodobniej wcielających się w kolejnych uczestników morderczej gry. Do obsady dołączają m. in. Yim Si-wan, Kang Ha-neul, Park Gyu-young, Park Sung-hoon, Jo Yu-ri, Yang Dong-geun, Kang Ae-sim oraz Lee David.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Squid Game

TV show

Powiązane tematy
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze