Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier w UK: Tekken na czele po raz pierwszy od 1998 roku

Wiedźmin 3 drugi na Steamie.

Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali kolejne zestawienie sprzedaży nowych gier pudełkowych w Wielkiej Brytanii.

Tekken 7 debiutuje na pierwszym miejscu. Ostatnio odsłona tej serii bijatyk mogła pochwalić się podobnym sukcesem w zamierzchłej przeszłości 1998 roku, za sprawą Tekken 3 na PSX.

Tekken 7

Tekken 6 z 2009 roku debiutował na ósmej lokacie, a Tekken Tag Tournament 2 z 2012 r. był drugi, oddając pola tylko Sleeping Dogs od Square Enix.

Sieciowa strzelanka Overwatch utrzymała drugie miejsce z ubiegłego tygodnia, przed spadającym Injustice 2 - dwie bijatyki na podium.

Poza tym tydzień był raczej spokojny. Do zestawienia wracają Horizon Zero Dawn oraz Rocket League, a do tego nie brakuje stałych bywalców, takich jak GTA 5 czy FIFA 17.

Zobacz: Tekken 7 - poradnik i najlepsze porady

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w UK, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 28 maja - 3 czerwca:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 Nowość Tekken 7
2 2 Overwatch
3 1 Injustice 2
4 3 Grand Theft Auto 5
5 4 FIFA 17
6 5 Prey
7 7 Ghost Recon Wildlands
8 Powrót Horizon Zero Dawn
9 Powrót Rocket League
10 6 Mario Kart 8 Deluxe

***

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Wiedźmin 3 był w weekend przeceniony o 40 procent, co wywindowało polską produkcję na drugie miejsce. Pierwsze jest oczywiście PlayerUnknown's Battlegrounds, już po raz jedenasty z rzędu.

Asymetryczny horror Friday the 13th: The Game cieszy się sporym powodzeniem pomimo problemów technicznych, wyprzedzając GTA 5.

Bijatyka Tekken 7 jest dopiero piąta, choć grę wydano w „pełnej” cenie 50 euro - poniższa lista ustawiana jest malejąco według przychodów, nie liczby egzemplarzy. Warto jednak pamiętać, że premiera odbyła się dopiero w czwartek.

Fallout 4 wyprzedza Counter-Strike: Global Offensive oraz Rising Storm 2: Vietnam (osobno jest też wydanie specjalne tej strzelanki), a dziesiątkę uzupełnia zaktualizowane ARK: Survival Evolved.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 28 maja - 3 czerwca:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Playerunkown's Battlegrounds
2 - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Edycja Gry Roku
3 3 Friday the 13th: The Game
4 2 Grand Theft Auto 5
5 Nowość Tekken 7
6 4 Fallout 4
7 5 Counter-Strike: Global Offensive
8 - Rising Storm 2: Vietnam
9 - ARK: Survival Evolved
10 - Rising Storm 2: Vietnam - Digital Deluxe

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze