Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier w UK: Project Cars 2 znacznie słabiej od pierwszej części

Kolejne rekordy PUBG na Steamie.

Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali najnowsze zestawienie sprzedaży nowych gier pudełkowych w Wielkiej Brytanii.

Destiny 2 utrzymało prowadzenie z ubiegłego tygodnia. Na drugim miejscu jest Project Cars 2, choć przy sprzedaży aż o 74 procent niższej od pierwszej odsłony serii, z maja 2015 roku.

Project Cars 2

Warto pamiętać, że zestawienie Chart-Track nie obejmuje kopii cyfrowych, co w świecie coraz szerzej stawiającym na dystrybucję przez internet na pewno zaburza wyniki.

Jednocześnie produkcja studia Slightly Mad debiutuje w gorącym okresie. Ostatnie miesiące roku to także nowa Forza, Gran Turismo i Need for Speed - gracze mogą szykować pieniądze na te lepiej znane serie.

Inna nowość w tym tygodniu to Pokkén Tournament DX, a w pierwszej dziesiątce znalazłoby się jeszcze miejsce na Pokémon Gold i Silver, gdyby obie produkcje liczyć łącznie. Tak jednak nie jest, więc reedycja Gold jest na 18. lokacie, a Silver - na 21.

Marvel vs. Capcom: Infinite także bez większego sukcesu, na 12. miejscu.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 17 - 23 września:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Destiny 2
2 Nowość Project Cars 2
3 2 NBA 2K18
4 3 Pro Evolution Soccer 2018
5 Nowość Pokkén Tournament DX
6 7 Grand Theft Auto 5
7 9 Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy
8 5 Uncharted: Zaginione Dziedzictwo
9 10 Forza Horizon 3>
10 15 LEGO Worlds

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

PlayerUnknown's Battlegrounds jest pierwsze po raz 27. z rzędu - to już pół roku na pozycji lidera i kolejne rekordy pod względem jednoczesnej liczby graczy. Dwa weekendy temu w pewnym momencie w tym samym czasie sieciowe boje toczyło 1,349 miliona osób, a teraz wynik wynosi już ponad 1,5 mln.

Divinity: Original Sin 2 kontynuuje bardzo dobrą passę, a dużym zainteresowaniem cieszy się także najnowsze rozszerzenie do kosmicznej strategii Stellaris - Synthetic Dawn Story Pack. Nie bez znaczenia jest też zapewne spora przecena na „podstawkę” i inne DLC.

W dziesiątce nie może zabraknąć Counter-Strike: Global Offensive oraz Grand Theft Auto 5, a są też zamówienia przedpremierowe - na NBA 2K18 oraz Total War: Warhammer 2.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 17 - 23 września:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Playerunknown's Battlegrounds
2 2 Divinity: Original Sin 2
3 Nowość Stellaris: Synthetic Dawn Story Pack
4 4 Counter-Strike: Global Offensive
5 - Total War: Warhammer 2
6 - Stellaris
7 3 NBA 2K18 - preorder
8 6 Grand Theft Auto 5
9 - Stellaris: Utopia
10 - Dead by Daylight

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze