Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedaż gier w UK: Gran Turismo Sport wyprzedziło konkurencję

Wynik trzy razy lepszy niż Forza 7.

Przedstawiciele firmy Chart-Track opublikowali najnowsze zestawienie sprzedaży nowych gier pudełkowych w Wielkiej Brytanii.

Gran Turismo Sport jest pierwsze i pokazuje, jaką popularnością cieszy się ta zasłużona serii - w debiutanckim tygodniu sprzedano niemal trzy razy więcej pudełek niż było po premierze Forza 7.

Gran Turismo Sport

Co więcej, najnowsza produkcja Polyphony Digital zanotowała start lepszy niż pierwsze Gran Turismo z 1998 roku, a także ostatnia część, Gran Turismo 6 z 2013 r.

Większym osiągnięciem może pochwalić się za to Gran Turismo 5 z 2010 roku. Ta produkcja sprzedała się w UK w pierwszym tygodniu ponad trzy razy lepiej niż GT Sport.

South Park: The Fractured but Whole jest trzecie, z zainteresowaniem na poziomie podobnym do South Park: Kijek Prawdy z 2014 roku. WWE 2K18 wypadło za to nieco słabiej niż WWE 2K17, ale przy wyższych przychodach - ze względu na droższe wersje kolekcjonerskie.

Inne debiuty w tym tygodniu to Fire Emblem Warriors (na 16. miejscu), Elex (dopiero 25.) oraz Rogue Trooper Redux (37.).

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii, według liczby egzemplarzy. Dane dotyczą okresu 15 - 21 października:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 Nowość Gran Turismo Sport
2 1 FIFA 18
3 Nowość South Park: The Fractured but Whole
4 Nowość WWE 2K18
5 2 Śródziemie: Cień wojny
6 3 The Evil Within 2
7 6 Destiny 2
8 7 Grand Theft Auto 5
9 4 Forza Motorsport 7
10 8 Crash Bandicoot N'Sane Trilogy

Serwis Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, dlatego warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę z ubiegłego tygodnia na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

PlayerUnknown's Battlegrounds jest pierwsze po raz 31. z rzędu - to już ponad siedem miesięcy. Drugi jest za to Wiedźmin 3 w wersji Gry Roku, który zyskał w ubiegłym tygodniu dzięki rocznicowej przecenie.

South Park: The Fractured But Whole zamyka podium, a Elex poradził sobie dużo lepiej niż w pudełkach w UK, zatrzymując się na czwartej lokacie. Śródziemie: Cień wojny spada tym samym na piąte miejsce.

Zaskoczeniem mogą być wysokie miejsca dla Steam Link i ICEY, ale to pokłosie interesującej promocji z ubiegłego tygodnia, w której oba ta elementy można było kupić w zestawie za skromne 10 euro.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży na Steamie z ubiegłego tygodnia, według przychodów. Dane dotyczą okresu 15 - 21 października:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 PlayerUnknown's Battlegrounds
2 - Wiedźmin 3 - Edycja Gry Roku
3 Nowość South Park: The Fractured but Whole
4 Nowość Elex
5 4 Śródziemie: Cień wojny
6 3 Cuphead
7 - Steam Link
8 - Icey
9 - South Park: The Fractured But Whole (wydanie azjatyckie)
10 5 Divinity: Original Sin 2

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze