Skip to main content

Sprzedaż gier: Bloodborne nie zdołało wyprzedzić Battlefielda w UK

GTA 5 liderem na Steamie.

Firma Chart-Track opublikowała najnowsze zestawienie sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii.

Multiplatformowa strzelanka Battlefield Hardline utrzymała pierwsze miejsce, odpierając atak ze strony debiutującego Bloodborne, które ukazało się jednak wyłącznie na PlayStation 4.

Jak zauważa Chart-Track, Battlefield 4 miał lepszy pierwszy tydzień w zestawieniu, ale już w kolejnych siedmiu dniach lepiej poradziło sobie Hardline.

Bloodborne od Sony i From Software nie jest jednak daleko z tyłu, a różnica między pierwszym i drugim miejscem wyniosła 22,5 tys. egzemplarzy.

Zestaw Borderlands: The Handsome Jack Collection także zanotował udany debiut, na trzeciej pozycji. The Order: 1886 i Far Cry 4 wróciły do pierwszej dzisiątki. W zestawieniu nie zabrakło też „standardowych” tytułów: Fify 15, Call of Duty: Advanced Warfare czy Grand Theft Auto 5.

Poniżej pierwsze dziesięć miejsc na liście sprzedaży w UK. Dane w zestawieniu dotyczą okresu 22 - 28 marca:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 1 Battlefield Hardline
2 Nowość Bloodborne
3 Nowość Borderlands: The Handsome Collection
4 3 Grand Theft Auto 5
5 5 FIFA 15
6 4 Dying Light
7 8 Call of Duty: Advanced Warfare
8 18 Far Cry 4
9 9 Minecraft: Xbox Edition
10 15 The Order: 1886

***

Z racji tego, że Chart-Track zajmuje się jedynie sprzedażą gier w pudełkach, warto spojrzeć na pierwszą dziesiątkę na Steamie - największym sklepie z grami w wersji cyfrowej na PC.

Wraz ze zbliżającą się premierą, Grand Theft Auto 5 powróciło na szczyt zestawienia, wyprzedzając na podium Cities: Skylines oraz debiutujące Pillars of Eternity.

Ta ostatnia produkcja ze względu na liczne dostępne wersje ujęta jest w zestawieniu jeszcze raz - na piątym miejscu - co zaburza nieco perspektywę.

Sieciowa strzelanka Counter-Strike: Global Offensive wypadła poza pierwszą trójkę, ale dobrze poradziła sobie Arma 3, co jest zapewne wynikiem rychłej publikacji nowego DLC i szeregu darmowych modyfikacji.

Horror Obcy: Izolacja zyskuje dzięki 75-procentowej przecenie, wyprzedzając jeszcze Reign of Kings z programu Early Access oraz The Elder Scrolls Online, od niedawna dostępne bez abonementu.

Dane w zestawieniu dotyczą okresu 22 - 28 marca:

Ten tydzień Poprzedni tydzień Tytuł
1 3 Grand Theft Auto 5
2 1 Cities: Skylines
3 - Pillars of Eternity
4 2 Counter-Strike: Global Offensive
5 - Pillars of Eternity
6 - Arma 3
7 - Obcy: Izolacja
8 4 Reign of Kings
9 7 The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited
10 - Arma 3 - Extended Edition

Zobacz także