Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spojrzenie na dodatek Plains of Eidolon do darmowego Warframe

Eksploracja otwartej lokacji.

Digital Extremes zaprezentowało obszerny fragment rozgrywki z Plains of Eidolon - kolejnego dodatku do darmowej strzelanki Warframe.

Najważniejszym elementem rozszerzenia są tak zwane Landscape, czyli lokacje o otwartej strukturze. W pierwszej kolejności gracze otrzymają do dyspozycji pełniące funkcję huba miasto Cetus oraz położone za metropolią rozległe tereny.

W nowym dodatku świat stanie przed graczami otworem

Podczas zorganizowanego przed weekendem internetowego pokazu twórcy przedstawili eksplorację wspomnianych obszarów. Po mapie o dosyć sporych rozmiarach można przemieszczać się swobodnie, nie tylko z pomocą własnych nóg, ale i mechanicznych skrzydeł.

Jedną zaprezentowanych przez autorów nowości jest wydobywanie surowców, które rozmieszczone są w różnych miejscach wirtualnego świata. Gromadzenie substancji odbywa się poprzez zeskanowanie źródła minerału i wypalenie symbolu widocznego na ekranie.

Utrudnieniem jest fakt, że w chwili uruchomienia lasera znak znika, więc trzeba odtworzyć grafikę z pamięci.

Są też dynamiczne misje, które pojawiają się losowo, ale tylko na określony czas. Twórcy pokazali zadanie, w którym celem było wyzwolenie danego obszaru, a następnie zachowanie kontroli nad terenem przez wskazany okres, starając się utrzymać niską liczebność wrogów.

Do tego jaskinie, które mogą skrywać pewne tajemnice, oraz bossowie. Podczas demonstracji podjęto próbę walki z ogromnych rozmiarów przeciwnikiem potrafiącym wezwać ostrzał z powietrza. Jest także handlarz oferujący rozmaite przedmioty.

Warto zaznaczyć, że autorzy szykują również dynamiczny cykl dnia i nocy. Pora dnia wpłynie na występowanie określonych rodzajów bestii.

Plaints of Eidolon ukaże się w tym roku, choć dokładnej daty premiery nie podano. Rozszerzenie zmierza na PC, PS4 i Xbox One.

Warframe jest darmową strzelanką science-fiction, stawiająca na kooperację. Wcielamy się w wojowników - Tenno - wyposażonych w specjalne kostiumy bojowe zapewniające zestaw unikalnych zdolności.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze