Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Spider-Man: Poprzez multiwersum” z oficjalnym zwiastunem. Fani nie mogą się doczekać

Premiera 2 czerwca 2023 roku.

Sony Pictures wreszcie pokazało pełnoprawny zwiastun filmu „Spider-Man: Poprzez multiwersum” (ang. „Spider-Man: Across the Spider-Verse”). Główny bohater, Miles Morales, tym razem wyruszy w wędrówkę do alternatywnych światów. Premiera odbędzie się 2 czerwca 2023 roku.

Produkcja jest bezpośrednią kontynuacją ciepło przyjętej animacji „Spider-Man Uniwersum” z 2018 roku, nagrodzonej Oscarem. W nowej odsłonie Morales spotyka się ze - znaną z pierwszej części - Gwen Stacy i wspólnie rozpoczynają podróż po Multiwersum. Spotykają inne wcielenia Spider-Manów, którzy na co dzień zajmują się ochroną porządku innych równoległych światów.

W pewnym momencie okazuje się, że bohaterowie w obliczu nowego zagrożenia będą zmuszeni rywalizować z innymi Pająkami, a Morales ponownie podejmie walkę, której stawką będą jego bliscy i ludzkość. Jego przeciwnikiem będzie między innymi Spot, antagonista znany z komiksów Marvela. Udostępniony materiał zachwyca zwłaszcza oprawą graficzną i udźwiękowieniem. Natomiast pozytywne komentarze pod zwiastunem wskazują, że widzowie nie mogą doczekać się seansu.

„Spider-Man: Poprzez multiwersum” będzie ucztą dla okaZobacz na YouTube

W filmie pojawią się takie postaci jak Spider-Man 2099 (w tej roli Oscar Isaac), Spider-Punk (Daniel Kaluuya) czy Spider-Woman (Issa Rae). Powróci również Peter Benjamin Parker (Jake Johnson). Nie zmieniła się za to obsada głównych ról, więc jeszcze raz usłyszymy głos Shameika Moore’a w roli Milesa Moralesa i Hailee Steinfeld jako Gwen Stacy. Warto zauważyć, że w trailerze widzimy także wersję Spider-Mana znaną z gier na PlayStation od Insomniac Games.

Reżyserią projektu zajęli się Joaquim Dos Santos, Kemp Powers i Justin K. Thompson, a scenariusz rozpisali Dave Callaham oraz Phil Lord. Co ciekawe, w 2024 roku mamy otrzymać kolejną części cyklu pod tytułem „Spider Man: Beyond the Spider Verse”, o której na razie niewiele wiemy.

Read this next