Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Spider-Man: Poprzez multiwersum - czy są sceny po napisach

Czy warto zostać dłużej w kinie.

Produkcje superbohaterskie przyzwyczaiły nas do scen po napisach. Fani filmów Marvela i DC dobrze wiedzą, że cierpliwe czekanie do końca seansu potrafi zostać wynagrodzone.W tym miejscu dowiesz się, czy film „Spider-Man: Poprzez multiwersum” posiada sceny po napisach.


Poprzednia część przygód Milesa Moralesa, „Spider-Man: Uniwersum”, została zwieńczona ciekawą sceną po napisach. Zapowiadała ona pojawienie się jednego z głównych bohaterów najnowszej części, Miguela O'Hary. Zawierała też nawiązanie do kreskówki z lat sześćdziesiątych i kultowego mema ze wskazującymi siebie nawzajem Spider-Manami.

W przypadku drugiego filmu oczekiwanie na bonusową scenę może skończyć się rozczarowaniem. „Spider-Man: Poprzez multiwersum” nie zawiera ani jednej sceny po napisach - zarówno w środku, jak po ich zakończeniu. Salę kinową można więc opuścić nieco szybciej, bez strachu o przegapienie czegokolwiek ważnego.

Sceny po napisach co prawda nie uświadczymy, ale fam film wypełniony jest po brzegi easter eggami

Dla osób polujących na easter eggi, cameo i inne smaczki nie powinno stanowić to jednak większego problemu. Film wypełniony jest nawiązaniami do komiksów, kreskówek, gier, a także aktorskich adaptacji, w tym tych spod znaku Marvel Cinematic Universe. Osoby czujące niedosyt może też uspokoić fakt, że kolejna część trylogii, „Spider-Man: Beyond The Spider-Verse”, zadebiutuje niecały rok po „dwójce”. Światowa premiera zaplanowana jest na 29 marca, a polska na 4 kwietnia 2024 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze