Skip to main content

Sparaliżowany gracz ukończył Elden Ring sterując ustami

Duże osiągnięcie.

Zhu Mingjun to pochodzący z Chin gracz, który jest sparaliżowany od szyi w dół i może jedynie poruszać głową. Niedawno zdołał przejść Elden Ring - tytuł wyróżniający się wysokim poziomem trudności - sterując ustami.

Mężczyzna był niegdyś strażakiem, ale w 2013 roku podczas służby doznał poważnego urazu, w wyniku którego jest sparaliżowany. Przez pierwsze trzy lata nie mógł mówić, a aktualnie oddycha z pomocą respiratora.

Mingjun jest obecnie streamerem na platformie BiliBili, czyli chińskim odpowiedniku YouTube'a i Twitcha. W prowadzonych transmisjach użytkownik opowiada o swoim życiu i oczywiście gra - do zabawy używa specjalnego kontrolera, umożliwiającego sterowanie ustami.

Jedną z ostatnich pozycji, w których zmagania toczył gracz z Chin, jest Elden Ring. Internauta mimo ograniczeń zdołał ukończyć cały tytuł - w ostatnim z opublikowanych nagrań pokazał, jak pokonał finałowego bossa.

Mingjun grał postacią nastawioną na magię, więc mógł atakować z dystansu. Z udostępnionego wideo wynika, że miał precyzyjną kontrolę nad ruchem kamery i herosa. Streamer przyznał jednak, że początkowo potrzebował pomocy matki, ale po wprowadzeniu pewnych modyfikacji do oprogramowania gra lepiej reagowała na polecenia.

Kanał użytkownika jest dość popularny - niektóre filmy wyświetlono kilka milionów razy. Internauta odniósł na tyle duży sukces, że aktywność w serwisie BiliBili stała się głównym źródłem utrzymania.

Zobacz także