Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony zarejestrowało nazwę Sunset Overdrive - gry wydanej przez Microsoft

Tytuł trafi na konsole PlayStation?

Sony w amerykańskim urzędzie patentowym zarejestrowało znak handlowy związany z Sunset Overdrive - grą studia Insomniac Games, dostępną na razie tylko na PC i Xbox One.

Jak zwrócił uwagę Nibellion, czyli internauta wyszukujący ciekawe i niepotwierdzone informacje z branży wirtualnej rozrywki, producent konsol PlayStation dokonał wspomnianej rejestracji pod koniec kwietnia.

Sony już wcześniej przekonywało, że wraz ze studiem Insomniac Games przejęło prawa do Sunset Overdrive. Rezerwacja znaku handlowego w amerykańskim urzędzie patentowym może jednak oznaczać, że koncern zamierza podjąć działania związane z marką.

Wspomniana produkcja ukazała się w 2014 roku jako tytuł na wyłączność Xbox One, a cztery lata później trafiła na PC. To jedyna pozycja od twórców Ratchet & Clank, nie wydana na platformach PlayStation.

Akcję osadzono w dużych rozmiarów metropolii, po której można dosyć swobodnie się przemieszczać. Bohatera cechuje mobilność - potrafi się wspinać, biegać po ścianach, a nawet jeździć po liniach wysokiego napięcia przy jednoczesnym strzelaniu.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze