Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony zapowiada nowy model PS Vita

AKTUALIZACJA: Pełna specyfikacja techniczna.

Aktualizacja: Sony udostępniło pełną specyfikację techniczną nowego modelu:

*

Oryginalna wiadomość: Sony zapowiedziało, że 10 października wyda w Japonii nowy model przenośnej konsoli PlayStation Vita.

Odświeżona konsola jest o 20% cieńsza - wysokość wynosi 15 mm - i waży 219 g, czyli o 15% mniej niż obecne modele. O godzinę zwiększono także żywotność baterii, oferując maksymalnie sześć godzin rozgrywki.

Sprzęt ukaże się w sześciu kolorach: żółtym, różowym, białym, szarym, czarnym i błękitnym. Ekran OLED zastąpiono wyświetlaczem LCD. W urządzenie wbudowano także 1 GB pamięci, przeznaczony na zapisane stany gier i mniejsze aplikacje. Jeszcze w tym roku - 1 października - zadebiutuje nowa karta pamięci do PS Vita, mieszcząca 64 GB danych.

Ekran LCD wyświetla obraz w rozdzielczości 960 × 544 i 16 milionach kolorów, służy oczywiście także jako urządzenie dotykowe.

Nowa Vita powstała z myślą o „szerszej grupie odbiorców” - przyznaje Sony. Producent obiecuje też, że „dzięki rozwojowi technologii LCD w ostatnich latach, nowy wyświetlacz oferuje najwyższą jakość obrazu”.

Sony „nie ma nic do ogłoszenia” w sprawie europejskiej premiery urządzenia.

Zobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze