Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony zapłaci nawet 50 tysięcy dolarów za znalezienie błędu na PS4

Program dla łowców usterek.

Sony uruchomiło Bug Bounty Program - inicjatywę, która ma zachęcić użytkowników do wyszukiwania i raportowania błędów związanych z PS4 lub usługą PSN. Firma oferuje nagrodę pieniężną za zgłaszane usterki.

Koncern chce, by zainteresowani internauci pomogli w odnalezieniu zarówno tak zwanych „luk” w systemach bezpieczeństwa, jak i mniejszych problemów dotyczących na przykład działania PlayStation 4.

Sony zapłaci za znalezione błędy, przy czym kwoty zależą od rodzaju wykrytego „buga”. Przykładowo za zgłoszenie krytycznej usterki związanej z konsolą PS4 użytkownik może otrzymać nawet 50 tysięcy dolarów, czyli ponad 199 tysiące złotych.

Osoby, które chcą uczestniczyć w programie, mogą raportować zidentyfikowane problemy za pośrednictwem serwisu HackerOne. Z informacji na stronie inicjatywy wynika, że średni czas odpowiedzi na wysłany formularz to 6 godzin.

Cover image for YouTube videoPlayStation 4 Launch | The PS4 Launch Video

Sony nie jest pierwszą firmą, która zachęca internautów do wyszukiwania błędów i luk w zabezpieczeniach. Podobne akcje przygotowały między innymi Rockstar Games, a także Microsoft.

Źródło: HackerOne

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze