Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony wprowadza zmiany do systemu trofeów na PlayStation

Nowy system poziomów.

Sony poinformowało, że jutro wprowadzi zmiany do systemu trofeów na konsolach PlayStation, czyli odpowiednika osiągnieć z platform Xbox.

Firma zmodyfikuje poziomy trofeów, podnosząc maksymalny ze 100 do 999. Zaznaczono jednocześnie, że aktualny level użytkownika zostanie przeliczony według nowych wytycznych - przykładowo gracz na 12. poziomie powinien otrzymać około 200. poziom.

Trofea doczekają się nowego systemu poziomów

Sony tłumaczy, że ostateczna ranga będzie zależała od liczby i rzadkości zdobytych dotychczas osiągnięć. W zmienionym systemie szybciej awansujemy na kolejne poziomy, a platynowe trofea mają mieć znacznie większą wartość w ogólnej progresji.

Przygotowano również nowe ikony, symbolizujące bieżącą rangę - brązowe dla poziomów od 1 do 299, srebrne dla leveli od 300 do 599, złote dla poziomów od 600 do 998 oraz platynowa dla levelu 999. Każda grafika pojawi się w trzech wariantach.

Oznaczenia nowych rang

Sony zapewnia, że tak jak w przypadku poprzednich konsol firmy, trofea zdobyte na PlayStation 4, zostaną przeniesione na PS5. Odblokowane osiągnięcia wyświetlimy także w aplikacji mobilnej i na stronie profilu użytkownika na oficjalnej witrynie internetowej platform.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze