Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony w końcu stawia nacisk na PS5 i powoli odchodzi od PlayStation 4

Sugeruje nowy trailer.

Sony przygotowało nietypowy trailer, prezentujący tytuły nadchodzące na sprzęt PlayStation w 2023 roku. Nie oglądamy żadnych nowych zapowiedzi, lecz materiał wydaje się potwierdzać jedno: PS4 w końcu zaczyna przechodzić do przeszłość.

Zdecydowana większość z pokazanych gier to już produkcje, które ukażą się wyłącznie na PS5, by wymienić Final Fantasy 16, rozszerzenie Horizon Forbidden West: Burning Shore, Marvel's Spider-Man 2, Forspoken, Suicide Squad: Kill the Justice League, remake Dead Space czy Stellar Blade.

Wśród wyjątków zmierzających także na PlayStation 4 jest Assassin's Creed Mirage, remake Resident Evil 4, Street Fighter 6, Hogwarts Legacy i mniejsze gry niezależne. Co kluczowe - to wyłącznie produkcje third-party, od zewnętrznych wydawców. Jednym wyjątkiem jest kolejny dodatek do Destiny 2.

Idąc dalej, mamy więcej gier tylko na PS5: Star Wars Jedi: Survivor, remake Alone in the Dark, Pacific Drive, The Lords of the Fallen, Wild Hearts oraz produkcje na PS VR 2, a więc sprzęt także współpracujący wyłącznie z najnowszą konsolą japońskiej korporacji.

Wydaje się, że gracze będą zadowoleni, że w końcu na dobre zaczyna się generacja, której sprzęt debiutował ponad dwa lata temu. PlayStation 4 będzie w listopadzie świętowało dekadę na rynku, ze sprzedażą na poziomie ponad 117 milionów. Sony będzie miało nadzieję, że PS5 powtórzy ten sukces.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze