Skip to main content

Sony tłumaczy nieobecność na E3 2019: „Targi powinny zmienić formę”

„Świat się zmienił, ale E3 niekoniecznie”.

Szef Sony Worldwide Studios - Shawn Layden - wytłumaczył, dlaczego firma nie pojawi się na tegorocznych targach E3. Menedżer przekazał informację w rozmowie z portalem Cnet.

- Organizujemy już w lutym wydarzenie nazwane Destination PlayStation, na którym zbieramy sprzedawców i partnerów zewnętrznych, aby usłyszeli nasze plany na cały rok, na podstawie których ustalą swoje zamiary. W czerwcu jest już zbyt późno na omawianie planów sięgających świąt - stwierdził Layden.

- Do tego mając Internet, dziennikarzy i dostęp do faktów 24 godziny i 7 dni w tygodniu E3 straciło swoją moc - dodaje.

Layden zaznaczył także, że przy nowych planach firmy, zakładających wydawanie mniejszej liczby wysokobudżetowych gier, targi odbywające się w połowie roku to zbyt późny czas na ogłaszanie nowości.

Szef Sony zasugerował również, że E3 powinno zmienić swoją formę na zbliżoną konwentom Comic-Con, na których gracze mogliby uczestniczyć w panelach i celebrować gry, zamiast zbierać się w oczekiwaniu na duże nowiny.

- Teraz mamy targi, na których nie ma zbyt wiele targowania - podkreślił. - Świat się zmienił, ale E3 niekoniecznie.

Days Gone (premiera 26 kwietnia) to najbliższa, wysokobudżetowa gra na wyłączność PlayStation 4

We wrześniu zeszłego roku Sony ogłosiło również, że rezygnuje z odbywającego się w grudniu PlayStation Experience, tłumacząc decyzję zbyt małą liczbą gier do pokazania. Później w listopadzie firma ogłosiła również nieobecność podczas E3.

Poniższy film prezentuje konferencję Sony na E3 w 2018 roku. Zaprezentowano Death Stranding, Spider-Man, Ghost of Tsushima i The Last of Us 2.

Zobacz także