Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony szykuje się na gorącą jesień. Dostawy PS5 znacznie wzrosły

Przynajmniej w USA.

Wrześniowe dostawy PlayStation 5 do Stanów Zjednoczonych poszybowały w górę o około 400 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem - wynika z dokumentów przewozowych.

Analityk David Gibson z firmy MST Financial wykazał się kreatywnością i przejrzał dokumentację importową, jaką składa japońska korporacja. W ubiegłym miesiącu doliczył się 7,5 mln kilogramów przetransportowanych dóbr.

Dla porównania, we wrześniu 2021 roku było to tylko 1,5 mln kilogramów. Sony produkuje oczywiście także inne urządzenia elektroniczne, lecz można chyba założyć, że większość sumy stanowiły właśnie konsole. Warto też zauważyć, że te są coraz lżejsze, co można oznaczać jeszcze wyższą liczbę.

„Było wiele doniesień na temat poprawy podaży PS5 w ostatnich miesiącach, ale brakowało konkretnych danych. Do teraz. Część jest zapewne związana z premierą God of War Ragnarok” - napisał Gibson na Twitterze.

Analityk w podobny sposób przyjrzał się dokumentom Microsoftu, doliczając się wzrostu o 89 procent. Tutaj mowa jednak o amerykańskiej firmie, więc nie jest do końca jasne, na ile wiarygodne są te dane. Co więcej, to tylko informacje z transportów morskich. Dla przykładu, Nintendo w takim zestawieniu wypada o 59 proc. słabiej niż rok temu, ale często stawia na wysyłkę lotniczą - tej nie uwzględniono.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze