Skip to main content

Sony podobno obniżyło prognozy finansowe PS VR2 o połowę

Aktualizacja: Sony dementuje.

Aktualizacja: Dziennikarz gamesindustry.biz Christopher Dring skontaktował się z Sony. Jak donosi, firma poinformowała, że „nie zmniejszono planowanej liczby wyprodukowanych jednostek PlayStation VR 2”.


Oryginalna wiadomość: Najświeższe nieoficjalne przecieki sugerują, że Sony zmniejszyło oczekiwania co do sprzedaży headsetów PlayStation VR 2 o 50%. Ma to być skutkiem mniejszego zainteresowania zamówieniami przedpremierowymi, niż pierwotnie zakładano.

Informację podał Bloomberg powołujący się na własne źródła „zaznajomione z rozważaniami Sony”. Zdaniem informatorów, japońska korporacja początkowo zamierzała dostarczyć w pierwszym kwartale od premiery 2 miliony egzemplarzy PS VR 2.

W wyniku niezadowalającej liczby preorderów miała jednak zapaść decyzja o zmniejszeniu tej liczby do 1 miliona zestawów we wspomnianym przedziale czasowym. Według raportu Sony miało też przekazać partnerowi odpowiedzialnemu za dostawy, że spodziewane jest zmniejszenie zamówienia na wyświetlacze do około 1,5 miliona sztuk w okresie pomiędzy kwietniem 2023 a marcem 2024 roku.

Zamówienia przedpremierowe na nowe zestawy do wirtualnej rzeczywistości od Sony ruszyły jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, choć obowiązywały kolejki, ponieważ spodziewano się sporego popytu. Najwyraźniej zainteresowanie nowym headsetem przed premierą jest jednak niższe, niż szacowano. Możliwe, że ma to związek z utrudnionym dostępem do preorderów, choć równie dobrze może być to wina wysokiej ceny.

Podstawowy zestaw PlayStation VR 2 kosztuje 2999 zł, jednak jeśli zdecydujemy się na pakiet z grą Horizon: Call of the Mountain, cena wzrasta do 3199 zł. Wielu internautów wyrażało niezadowolenie ceną sugerowaną, jednak inwestycję powinny rekompensować wyjątkowe możliwości i świetna specyfikacja techniczna urządzenia. PS VR 2 zadebiutuje 22 lutego i zaoferuje 37 gier w dniu premiery.

Zobacz także