Skip to main content

Sony o przyszłości PlayStation Vita

Słaba sprzedaż nie przekreśla szansy na sukces?

PlayStation Vita sprzedała się - łącznie z PSP - w zaledwie 7 milionach egzemplarzy w ubiegłym roku fiskalnym. Dla porównania: Nintendo 3DS trafiło do rąk niemal 14 milionów graczy. Pomimo takich wyników, Sony nie traci nadziei na poprawę sytuacji handhelda.

Shahid Kamal Ahmad, starszy menedżer ds. rozwoju biznesu, w wywiadzie dla serwisu Gamasutra zasugerował, że Japończycy po cichu liczą na rozkwit przenośnej konsoli.

Are you ready?!

- Czasem mogą wydarzyć się różne rzeczy, które potrafią znacząco wpłynąć na rozwój danej platformy w kontekście sprzedaży - wyjaśnia Ahmad. - Patrząc wstecz na wyniki różnych konsol, łatwo dostrzec, że czasem zdarzał się powolny start, który następnie przeradzał się w pełny rozkwit za sprawą różnych czynników.

Ahmad stwierdził, że producenci zwykle nie mają w zwyczaju przewidywać przyszłości, dlatego rzadko pojawiają się oficjalne informacje o poprawie sytuacji Vity.

Zasugerował jednak, że istnieje „coś”, co może zmienić jej pozycję na rynku. Można domyślać się, że chodzi o skupienie się Sony na produkcjach niezależnych. Ahmad podkreślił bowiem, że niezwykle zaskoczył go bardzo pozytywny odbiór niezależnej produkcji Thomas Was Alone, która trafiła na handhelda Sony parę miesięcy temu.

W rozmowie pojawiły się też wypowiedzi dotyczące PlayStation 4, głównie w kontekście wspomnianych wyżej gier niezależnych, które mają wpłynąć na jakość usług związanych z konsolą.

- Mamy większą liczbę deweloperów zaangażowanych w pracach przy PS4 niż mieliśmy przy jakiejkolwiek innej konsoli, więc jest to z pewnością dobry znak - kończy Ahmad.

Zobacz także