Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sony nie rezygnuje z chmury i szykuje "ofertę unikalną dla PlayStation"

Firma współpracuje z Microsoftem.

Szef Sony Interactive Entertainment przekonuje, że koncern wciąż pracuje nad własną usługą rozgrywki w tak zwanej „chmurze”. Menedżer obiecuje, że przygotowywana propozycja będzie „unikalna” dla platform PlayStation.

W wywiadzie dla japońskiego Nikkei prezes firmy - Jim Ryan - podkreśla, że korporacja współpracuje z Microsoftem, z którym w 2019 roku podpisała porozumienie o wykorzystaniu Azure, czyli serwerów używanych przez usługę xCloud.

- Moglibyśmy zastosować rozwiązanie na potrzeby naszej infrastruktury technicznej, ale przygotowywana przez nas oferta, oparta na chmurze i skierowana do graczy, będzie unikalna i dostępna tylko na PlayStation - tłumaczy, cytowany przez serwis VGC.

Sony ma już jedną usługę w „chmurze”, ale nie jest dostępna w Polsce

- Wciąż rozmawiamy z Microsoftem, z którym wymieniamy się pomysłami. Pojawiło się kilka interesujących rzeczy, więc kiedy tylko nadejdzie właściwy czas, ogłosimy naszą strategię opartą na „chmurze” - dodaje Ryan.

Nadmienić należy, że Sony posiada już usługę streamingową o nazwie PS Now. Projekt jest jednak dostępny tylko w kilku krajach (z oferty nie mogą skorzystać użytkownicy z Polski) i ma pewne ograniczenia.

Zapytano też Ryana o ewentualny negatywny wpływ „chmury” na tradycyjne konsole. Stwierdził, że jest za wcześnie na udzielenie odpowiedzi, ale przyznał, że pod koniec generacji technologia może odegrać pewną rolę, choć jest większym optymistą w tej kwestii niż jeszcze rok temu.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze