Skip to main content

Sony nie porzuci PS4 - więcej gier w drodze na past-gen

Wiadomość dobra i zła zarazem.

Sony w ostatnich latach wypuściło na rynek konsole nowej generacji, a także rozpoczęło ekspansję na PC i urządzenia mobilne. Nie oznacza to jednak, że firma zamierza porzucić użytkowników PlayStation 4.

- Mamy historię i reputację budowania niesamowitych fabularnych gier dla jednego gracza, takich jak The Last of Us i Horizon oraz nadchodzący God of War Ragnarok - powiedział Hermen Hulst, szef PlayStation Studios. - Z pewnością nie zapomnimyo milionach aktywnych graczy na PS4 i chcemy mieć pewność, że są dla nich również świetne gry.

Z ostatnich wycieków dowiedzieliśmy się, że większość nadchodzących projektów Sony będzie dostępna zarówno na PS5, jak i na PC, jednak niewiele wiemy o grach zmierzających także na poprzednią generację. God of War Ragnarok ukaże się na PS4, ale na razie nie wiadomo nic o tym, by Marvel’s Spider-Man 2 i Marvel’s Wolverine miały podążyć podobną ścieżką.

Słowa szefa PlayStation Studios dają nadzieję, że na starszej generacji jeszcze przez dłuższy czas będzie w co grać i nowych produkcji nie zabraknie, choć u części graczy może to budzić pewne obawy. Niejednokrotnie słychać było głosy, jakoby tytuły cross-generacyjne przyczyniały się do hamowania postępu i potencjału gier na najnowszych maszynach.

Zobacz także