Skip to main content

Sok z Żuka 2 na nowym zwiastunie. Zapowiada się szalone widowisko

Beetlejuice Beetlejuice.

Wytwórnia Warner Bros. opublikowała nowy zwiastun nadchodzącego filmu Beetlejuice Beetlejuice, czyli wyczekiwanego sequela kultowej czarnej komedii z 1988 roku. Szalony „bioegzorcysta” powraca, aby ponownie namieszać w życiu teraz już dorosłej Lydii Deetz i jej nastoletniej córki Astrid.

Jak możemy się dowiedzieć po śmierci seniora rodu, trzy pokolenia rodziny Deetz ponowie wprowadzają się do domu w Winter River. Astrid - zbuntowana córka Lydii - odnajduje na strychu makietę miasteczka i ignorując ostrzeżenia matki, trzykrotnie wypowiada imię tytułowego demona, ponownie przywołując go do świata żywych. Wygląda jednak na to, że tym razem Lydia będzie musiała połączyć siły ze swoim dawnym prześladowcą, aby uratować córkę, najwyraźniej uprowadzoną do świata zmarłych.

Zobacz na YouTube

Jak już wiemy, podczas seansu będziemy mogli zobaczyć na ekranie prawdziwą plejadę gwiazd. W dwóch najważniejszych rolach Beetlejuice’a i Lydii zobaczymy odpowiednio ponownie Michaela Keatona (Powrót Batmana) i Wironę Ryder (Stranger Things). W rolę Astrid wcieli się Jenna Ortega (Wednesday), a oprócz tego pojawią się m.in. Catherine O’Hara (Kevin sam w domu), Monica Belucci (Spectre), Willem Dafoe (Spider-Man 2) oraz Justin Theroux (American Psycho).

Za reżyserię ponownie odpowiada niezastąpiony Tim Burton, także możemy się spodziewać charakterystycznego, surrealistycznego stylu tego filmowca. Za scenariusz odpowiadają Alfred Gouch i Miles Millar (Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka). Producentami natomiast zostali Marc Toberoff, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Tommy Harper oraz sam Burton. Reszta obsady składa się w dużej mierze ze specjalistów, którzy wcześniej współpracowali z Burtonem przy innych projektach oraz z Jenną Ortegą na planie Wednesday.

Przypomnijmy, że w oryginale z 1988 roku śledzimy losy Adama i Barbary - małżeństwa, które niedawno... umarło. Po śmierci nadal chcą oni mieszkać w swoim domu, ale okazuje się, że ten ma już nowych, żywych lokatorów. Zwracają się z prośbą do ekscentrycznego i odpychającego upiora Beetlejuice, który siebie sam nazywa „bioegzorcystą” - inne duchy wynajmują go, aby swoimi strachami i psotami przepędzał niechcianych mieszkańców z nawiedzonych budynków.

Zobacz także