Skip to main content

Sniper Elite 5 w ostatniej chwili wycofane z Epic Games Store. Twórcy zwracają pieniądze

„Przepraszamy”.

Wczoraj zadebiutowało Sniper Elite 5, czyli kolejna odsłona serii o przygodach snajpera. Wbrew wcześniejszym zapewnieniom, gra nie pojawiła się jednak na platformie Epic Games Store.

Jeszcze niedawno w cyfrowym sklepie twórców Fortnite można było złożyć zamówienie na produkcję. Kiedy jednak nadszedł moment premiery tytułu, pozycja nie trafiła do usługi. Aktualnie na karcie katalogowej widnieje informacja, że strzelanka pojawi się „wkrótce.

Zobacz także: Sniper Elite 5 poradnik

Na oficjalnej stronie internetowej twórców ze studia Rebellion widnieje informacja, że osoby, które zamówiły grę w Epic Games Store, powinny otrzymać zwrot pieniędzy, ale przyczyn zaistniałej sytuacji nie podano. Serwis VGC uzyskał jednak komentarz deweloperów.

Ze względu na okoliczności, które są poza naszą kontrolą, Sniper Elite 5 nie jest dostępne w Epic Games Store na premierę, ale ukaże się na tej platformie w przyszłości. Przepraszamy za jakiekolwiek niedogodności” - napisano w oświadczeniu.

Wciąż nie wiadomo, dlaczego gra zniknęła z oferty cyfrowego sklepu. Niektórzy spekulują, że powodem może być promocja, w ramach której na zakupy o wartości co najmniej 60 zł klienci dostają dodatkową zniżkę w wysokości 25 procent.

Kuponem rabatowym mogłoby być objęte także Sniper Elite 5. Produkcja na Steamie kosztuje 180 zł - w podobnej cenie sprzedawana byłaby w Epic Games Store, więc po odjęciu 25 proc. dostępna byłaby już za 135 zł.

Przypomnijmy, że gra studia Rebellion oferowana jest też w Xbox Game Pass. Sam tytuł ukazał się nie tylko na PC, ale również PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Zobacz także