Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Smętarz dla zwierzaków” doczeka się filmowego prequela. Oto trailer „Pet Sematary: Bloodlines”

W obsadzie David Duchovny.

Paramount+ pochwaliło się zwiastunem horroru „Pet Sematary: Bloodlines”, będącego filmowym prequelem słynnej powieści Stephena Kinga - „Smętarz dla zwierzaków”. Na ekranie zobaczymy między innymi Davida Duchovny’ego, gwiazdę seriali „Z Archiwum X” i „Californication”.

Akcja produkcji rozgrywa się w 1969 roku. „Główny bohater - młody Jud Crandall (w tej roli Jackson White) - marzy o opuszczeniu rodzinnego miasteczka Ludlow w stanie Maine. Wkrótce jednak odkrywa złowrogie sekrety, przez co jest zmuszony stawić czoła mrocznej historii rodzinnej, która na zawsze połączy go z Ludlow. Wraz z przyjaciółmi z dzieciństwa, musi zmierzyć się ze starożytnym złem, które nęka miasto od jego założenia i pragnie zniszczyć wszystko na swojej drodze” - czytamy w oficjalnym opisie tytułu.

Za reżyserię odpowiada debiutująca w tej roli Lindsey Beer, współautorka również scenariusza. Oprócz dwóch wspominanych aktorów, w obsadzie znaleźli się także Forrest Goodluck, Jack Mulhern, Henry Thomas, Natalie Alyn Lind, Isabella Star LaBlanc, Samantha Mathis i Pam Grier.

Lokalny cmentarz skrywa wiele tajemnic

Warto zauważyć, że „Smętarz dla zwierzaków” doczekał się w sumie dwóch filmowych adaptacji. Pierwsza ukazała się w 1989 roku. Za kamerą stanęła wtedy Mary Lambert. Drugą - autorstwa Kevina Kolscha i Dennisa Widmyera - wydano w 2019 roku.

Choć ostatnia ekranizacja powieści Kinga nie otrzymywała zbyt dobrych recenzji, to i tak osiągnęła finansowy sukces. Według danych Box Office Mojo, horror zainkasował ponad 113 milionów dolarów, przy budżecie wynoszącym 21 milionów dolarów.

Zaznaczmy, że „Pet Sematary: Bloodlines” bazuje na oryginalnym scenariuszu i koncepcie, którego nie opracowywał King. Co ciekawe, słynny autor jest już po seansie horroru, a swoimi wrażeniami podzielił się w mediach społecznościowych.

- Scenariusz idzie na kilka ustępstw, ale to porządna historia. David Duchovny jest doskonały. Sekret, jak zawsze, tkwi w zadbaniu o bohaterów - napisał na X/Twitter.

„Pet Sematary: Bloodlines” zadebiutuje na Paramount+ 6 października. Film prawdopodobnie pojawi się w Polsce w okolicach tej daty na platformie SkyShowtime.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze