Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

SkyShowtime przejmuje treści od HBO Max i od lutego startuje w Polsce

21 oryginalnych seriali w tym jeden polski.

Platforma SkyShowtime kupiła od Warner Bros. Discovery prawa na wyłączność do 21 oryginalnych produkcji HBO Max. Wśród nich znalazł się między innymi nowy polski serial „Warszawianka”. Serwis wystartuje w naszym kraju w lutym.

Umowa obejmuje 168 odcinków różnych serii, czyli w praktyce ponad 150 godzin rozrywki. Co ciekawe, trzy z nich nie doczekały się premiery na oryginalnej platformie i zadebiutują dopiero na SkyShowtime. Będą to seriale „ID”, „The Winner” i właśnie „Warszawianka” z Borysem Szycem w roli głównej, do którego scenariusz napisał popularny autor książek Jakub Żulczyk. Pisarz ma na swoim koncie chociażby „Ślepnąc od świateł”, „Wzgórze psów” czy „Radio Armageddon”.

Portal The Hollywood Reporter ujawnił także listę siedemnastu innych produkcji, które znajdą swój dom w nowym serwisie od marca tego roku. Są to: „Głodni razem”, „Foodie Love”, „Hackerville”, „No Activity”, „One True Singer”, „Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj”, „Ruxx”, „Sukces”, „Cała reszta”, „Nieświadomi”, „Trefny szmal”, „Witamy na odludziu”, „Miasto niedźwiedzia”, „Przybysze”, „Kamikaze”, „Pożądanie” i „Informator”.

Czy SkyShowtime stanie się poważnym konkurentem dla Netflixa i innych?Zobacz na YouTube

Dodatkowo SkyShowtime zaprezentuje również drugi sezon „Tak czy owak”. Co więcej, w ramach podpisanego porozumienia serwis może nabyć w przyszłości prawa do innych seriali, ale także wznowić stare, zamawiając nowe odsłony.

Wciąż nie wiemy, ile dokładnie będzie wynosić cena miesięcznej subskrypcji w naszym kraju. W przeliczeniu na złotówki Szwedzi i Finowie płacą ok. 33 zł, Duńczycy ok. 43,5 zł, a na przykład Portugalczycy 24 zł.

Read this next