Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skyrim plus The Outer Worlds - wyciekły szczegóły na temat Avowed od studia Obsidian

Potężne czary i inne detale.

  • Avowed ma korzystać z silnika The Outer Worlds
  • RPG zaoferuje wiele różnych stylów walki
  • Powrócą czary i arsenał znane z Pillars of Eternity

Dziennikarz serwisu Windows Central dotarł do informacji na temat gry Avowed od studia Obsidian Entertainment i widział fragmenty wczesnej wersji RPG, które zmierza na Xbox Series X i PC.

„Twórcy mają już praktycznie działającą wczesną wersję, z wieloma elementami mechaniki, które są już zaimplementowane. Nie wiem, jak stary jest gameplay, który widziałem, ale jest duża szansa, że obecny stan gry jest o wiele lepszy” - pisze Jez Corden.

Tytuł ma być zbudowany na tym samym silniku co The Outer Worlds, jednak „ulepszonym”. Gra zaoferuje kilka klas postaci do wyboru i system walki dwoma rodzajami broni jednocześnie, niczym Skyrim.

„Możesz dzierżyć dwa sztylety i być łotrzykiem, albo chwycić za łuk. Możesz też używać miecza i magii, albo poświęcić się w całości zaklęciom, które wymagają dwóch rąk do używania”.

Walka ma być w większym stopniu oparta na wyposażeniu i umiejętnościach niż w The Elder Scrolls. Magowie otrzymają „potężną listę czarów”. Wojownicy będą polegać oczywiście na fizycznych atakach, a także kopnięciach i uderzeniach tarczą. Różne ciosy i ataki mają być przypisywane do różnych przycisków.

Dziennikarz przypomina też, że Avowed to RPG osadzone w uniwersum Pillars of Eternity, więc w grze pojawi się wiele zaklęć, które kojarzą fani tych izometrycznych gier.

„Zaklinanie broni ma być ważnym aspektem gry, ze wzmacnianiem mieczy czy zamrażaniem strzał. W grze może pojawić się też broń palna”.

Avowed nie ma jeszcze daty premiery. Corden podejrzewa, że pierwszy gameplay zostanie zaprezentowany w okresie targów E3 w 2022 roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze