Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sklep Humble Bundle ma nowego właściciela

Nie zmieni się sposób działania.

Sklep Humble Bundle - oferujący zestawy gier, przy zakupie których można wesprzeć organizacje charytatywne - poinformował, że ma nowego właściciela.

Serwis wykupił portal IGN, który z kolei należy do firmy medialnej J2 Global. Szczegółów dotyczących transakcji nie podano.

Wiele osób zaczęło obawiać się, że zmiana właściciela wpłynie na funkcjonowanie sklepu, który do tej pory był niezależny. Przedstawiciele Humble Bundle podkreślają jednak, że nic się nie zmieni, nie dojdzie też do zwolnień pracowników.

W rozesłanej do mediów informacji prasowej zaznaczono, że IGN pomoże w dalszym rozwoju oraz uzyskaniu dodatkowych funduszy na cele charytatywne.

„Wybraliśmy IGN, ponieważ naprawdę rozumieją naszą wizję, podzielają pasję do gier i wierzą w naszą misję polegającą na promowaniu niesamowitych cyfrowych treści przy jednoczesnym pomaganiu organizacjom charytatywnym” - napisał Jeffrey Rosen, jeden we współzałożycieli usługi, we wpisie na blogu serwisu.

Nowy właściciel nie wpłynie na działalność Humble Bundle

- Jeżeli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego. Chodzi o to, by wspomóc ich środkami, których potrzebują do kontynuowania działalności - wyjaśnia Mitch Galbraith, wiceprezes IGN, w rozmowie z Gamasutra. Menedżer dodaje, że pomysł transakcji narodził się rok temu.

Humble Bundle uruchomiono w 2010 roku. Portal oferuje paczki z grami, które można nabyć za dowolną kwotę lub co najmniej jednego dolara. Kupujący mogą przy tym zdecydować, jaka część zapłaty trafi na cel charytatywny, a ile pieniędzy dostaną twórcy danych produkcji.

Z czasem rozszerzono działalność o sklep sprzedający szereg rozmaitych tytułów. W lutym zaś poinformowano o rozpoczęciu działalności wydawniczej - pierwszym tytułem, który ukaże się nakładem serwisu, będzie konsolowa wersja platformówki A Hat in Time.

Podczas siedmiu lat funkcjonowania, Humble Bundle pozyskało ponad 10 milionów klientów, którzy organizacjom charytatywnym przekazali dotychczas łącznie 106 milionów dolarów.

Tagi

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze