Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serwery darmowej strzelanki Hawken na PC działają tylko do stycznia

Ostatnia szansa na zabawę.

Darmowa strzelanka Hawken z wielkimi robotami w rolach głównych zniknie ze Steama już 2 stycznia przyszłego roku. Twórcy wyłączą wtedy serwery napędzające sieciową rozgrywkę.

Już od wczoraj w sklepie Valve nie można kupić dodatków DLC i korzystać z transakcji cyfrowych.

Mech ze skrzydłami

W oficjalnym komunikacie na Facebooku podano, że studio Hawken Entertainment chce skupić się na innych zadaniach, co zdaje się sugerować, że seria może mieć przyszłość.

„Pracowanie u boku oddanej społeczności na PC było wyjątkowo wartościowym doświadczeniem” - zapewniają deweloperzy. „Wasze opinie i wsparcie były dla nas bezcenne i zespół nie może się doczekać, by stworzyć kolejne gry na bazie tego, czego się nauczyliśmy”.

Hawken pojawiło się na rynku w 2011 roku, z efektownym trailerem. Świetny materiał wideo i sam środek gorączki w gatunku Free to Play sprawił, że twórcy przebierali w ofertach i ostatecznie zdecydowali się na współpracę z Meteor Entertainment.

Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem i Meteor zamknięto w 2014 roku. Dwanaście miesięcy później produkcję przejęło Reloaded Games, po czym o produkcji zrobiło się cicho.

Na kolejną aktualizację trzeba było czekać całe dwa lata, a jeszcze w lutym Reloaded zapowiadało, że ma duże plany dla Hawken na Steamie i pracuje nad kolejnymi łatkami. Wygląda na to, że następny patch będzie naprawdę przełomowy, ponieważ wyłączy serwery produkcji.

Od lipca ubiegłego roku produkcja jest dostępna także na PS4 i Xbox One. Nie wiadomo, jakie są plany dla tych odsłon.

Gracze pilotują w Hawken zwinne roboty kroczące, uczestnicząc w sieciowych potyczkach z innymi użytkownikami. Otwarte testy wersji beta ruszyły w grudniu 2012 roku, ale produkcja nigdy nie zdołała zainteresować większej liczby fanów.

W przeciwieństwie do gier z cyklu MechWarrior, tytuł jest bardziej dynamiczny - mechy są w większości przypadków szybkie i potrafią wykonywać błyskawiczne uniki. Wysiadanie z pojazdu nie jest możliwe.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze