Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seriale w świecie „Gry o tron” odłożone na półkę - ale George R.R. Martin nie traci nadziei

Zmiany w HBO źródłem problemów.

George R.R. Martin ujawnił, że kilka potencjalnych spin-offów „Gry o tron” zostało wstrzymanych przez zmiany zachodzące w Warner Bros. Discovery. Pisarz zaznaczył jednak, że to nie oznacza całkowitej rezygnacji z projektów.

„Żaden jeszcze nie dostał zielonego światła, chociaż miejmy nadzieję… może wkrótce się to stanie” - napisał autor w najnowszym wpisie na swoim blogu. „Kilka zostało odłożonych na półkę, ale nie zgadzam się z tym, że nie powrócą. Równie łatwo możemy wznowić pracę przy nich. Z pewnością wszystkie zmiany w HBO Max spowodowały to zamieszanie”.

Martin przyznał także, że część pomysłów jest w trakcie rozwoju, ale nie wskazał które dokładnie. Spekuluje się od dawna, że mają powstać trzy seriale animowane, z czego jeden skupiałby się na Złotym Cesarstwie Yi Ti, położonym na kontynencie Essos przedstawionym w serii powieści fantasy „Pieśń lodu i ognia”.

HBO na razie zamierza się skupić na kontynuacji „Rodu smoka”Zobacz na YouTube

Natomiast inne teorie mówią, że ma powstać produkcja skupiona wokół postaci Jona Snow, w którego w serialu „Gra o tron” wcielał się Kit Harington. Jeśli chodzi o „Ród smoka” to dowiedzieliśmy się niedawno, że realizacja zdjęć do drugiego sezonu ruszy na początku tego roku, ale na premierę przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Martin potwierdził również, że nie zrezygnował z prac nad książką pod tytułem „Wichry zimy” (ang. „The Winds of Winter”), która będzie szóstą powieścią z serii „Pieśń lodu i ognia”.

Read this next