Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial „Wiedźmin” prawdopodobnie zakończy się na pięciu sezonach

Wznowiono prace nad czwartym.

Zakończono strajk scenarzystów w Hollywood. Netflix wznowił więc prace nad scenariuszem do czwartego sezonu serialu „Wiedźmin”. Gdy tylko go ukończy, zgodnie z zapowiedziami, rozpocznie rozpisywanie skryptu do piątej odsłony i - co ważne - prawdopodobnie ostatniej.

Platforma nie może pozwolić sobie na następne opóźnienia i chce jak najszybciej dostarczyć kolejny sezon produkcji, w którym to w główną rolę od tej pory będzie wcielał się Liam Hemsworth, a nie Henry Cavill.

W celu przyspieszenia procesu realizacji projektu postanowiono w zeszłym roku, aby czwarty i piąty sezon powstawały równolegle. Demonstracje filmowców w USA nie zmieniły tych założeń, a jedynie naniosły modyfikacje w harmonogramie.

Czy widzowie ponownie zaufają twórcom serialu „Wiedźmin”?Zobacz na YouTube

Zdjęcia miały bowiem rozpocząć się we wrześniu, ale obecny plan zakłada, że ruszą w pierwszej połowie 2024 roku. Potem będzie miała miejsce krótka przerwa, po której ekipa wróci na plan, aby przystąpić do kręcenia piątej odsłony i jak się okazuje - finałowej.

Tak donoszą źródła dobrze poinformowanego serwisu Redanian Intelligence. Oznaczałoby to, że dwa nadchodzące sezony będą bazować na trzech powieściach Andrzeja Sapkowskiego: „Chrzcie ognia”, „Wieży Jaskółki” oraz „Pani Jeziora”.

Analizując harmonogram prac Netfliksa, nie ma możliwości, aby czwarty sezon zadebiutował na platformie w przyszłym roku. Premiery możemy więc spodziewać się dopiero w 2025 roku. W takim przypadku piąty ukazałby się w okolicach 2026 roku. Zaznaczmy jednak, że te informacje nie są jeszcze potwierdzone.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.
Komentarze