Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial Fallout ze świetnymi opiniami krytyków. Recenzje zapowiadają udane widowisko

Krytycy chwalą wierność materiałowi źródłowemu.

Pomimo wielu obaw fanów cyklu, serialowa ekranizacja Fallouta od Amazona zapowiada się naprawdę fantastycznie - przynajmniej zdaniem krytyków, którzy mieli już okazję obejrzeć produkcję na własne oczy i podzielili się w sieci swoimi opiniami.

Jak możemy się dowiedzieć, obecnie według agregatora Rotten Tomatoes tytuł utrzymuje wysoką ocenę 91% na bazie 44 recenzji. Zanim przejdziemy do bardziej szczegółowego omówienia, poniżej zamieszczamy oceny najważniejszych serwisów:

  • BBC - 4/5
  • ComicBook - 4,5/5
  • Dextero - 4/5
  • Digital Spy - 5/5
  • Empire - 4/5
  • Screen Rant - 4/5
  • The Independent - 3/5
  • USA Today - 3/4
  • IGN Movies - 9/10

Ze wszystkich opublikowanych werdyktów, jedynie cztery oceniają dzieło jednoznacznie negatywnie. Redaktor kultowego czasopisma Rolling Stone stwierdził, że „serial posiada na tyle dobrego aktorstwa i świetnej scenografii, że nie jest stratą czasu, ale nie jest na tyle błyskotliwy, aby w pełni satysfakcjonować”.

Z kolei Brian Lowry z portalu CNN uważa, że pierwszy sezon nie zachęca do oczekiwania na kolejne serie. Recenzent zarzuca, że poprowadzony został bardzo chaotycznie i miał służyć jedynie przedstawieniu całej plejady dziwacznych postaci. Natomiast w tekście serwisu The Playlist możemy przeczytać, że serial świetnie wykorzystuje absurdalne uniwersum Fallouta i nieustannie puszcza oko do widzów, ale nie potrafi zrobić z nim czegoś oryginalnego i ciekawego.

Zobacz na YouTube

Na szczęście jednak produkcja ma znacznie więcej pozytywów. „Ciała latają, głowy eksplodują, a logika gier komputerowych znowu triumfuje” - pisze magazyn Slant. „Serial świetnie oddaje szaloną naturę gry. Jest pełen easter eggów, które szybko wypatrzą gracze, a do tego ma na tyle dobrej historii, aby zainteresować także osób niezaznajomionych z serią” - czytamy natomiast w jeszcze innej recenzji.

Generalnie znaczna większość opinii - z czego powinni ucieszyć się fani - chwali szacunek twórców do materiału źródłowego i to, jak zmyślnie korzystają z postapokaliptycznego uniwersum i rządzącym nim zasad. Recenzenci zwracają też uwagę, że konstrukcja fabuły uwzględnia nie tak proste do oddania w filmie elementy gry, jak szalone zadania poboczne otrzymywane nagle w trakcie głównej misji.

Przypomnijmy, że serial „Fallout” zadebiutuje dzisiaj w nocy, tak więc większość osób zobaczy go zapewne dopiero jutro. Całość dostępna będzie ekskluzywnie na platformie Amazon Prime Video, a pierwszy sezon składa się z ośmiu odcinków, które trafią do widzów tego samego dnia.

Read this next