Skip to main content

Serial „Dune: The Sisterhood” zmierza na HBO Max. Znamy szczegóły projektu

Choć nadal nie ustalono daty premiery.

„Dune: The Sisterhood” nabiera już pierwszych kształtów. Poznaliśmy obsadę produkcji, szczegóły dotyczące fabuły i producentów zaangażowanych w projekt.

Na ekranie zobaczymy m.in. Emily Watson, gwiazdę miniserialu „Czarnobyl” (Uliana Chomiuk) i Shirley Henderson, znaną z serii „Harry Potter” (Jęcząca Marta) - informuje portal Deadline. Aktorki wcielą się w Valyę Harkonnen i Shirley Henderson.

Akcja produkcji, opartej na powieści science fiction Franka Herberta, rozgrywa się 10000 lat przed wydarzeniami z filmu „Diuna”, związanymi z Paulem Atrydą. Będziemy podążać za historią sióstr z rodu Harkonnen, które zmierzą się z siłami zagrażającymi przyszłości ludzkości. Ich starania doprowadzą je na szczyt władzy w tajnym zakonie Bene Gesserit.

Główną twórczynią i producentką „Dune: The Sisterhood” jest Diane Ademu-John, mająca na swoim koncie seriale „Imperium” czy „Nawiedzony dwór w Bly”. Współautorem scenariusza i jednym z producentów wykonawczych jest Denis Villeneuve, który stoi za sukcesem filmu „Diuna” z 2021 roku. Natomiast pierwszy odcinek wyreżyseruje Johan Renck, autor „Czarnobyla”.

Nie podano jeszcze daty premiery serialu na platformie HBO Max.

Zobacz także