Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial „Blade Runner 2099” zaliczy kolejne opóźnienie

Odwołano zdjęcia w Irlandii.

Jeszcze trochę poczekamy na serial „Blade Runner 2099”, zlecony przez platformę Amazon Prime Video. Tytuł miał być bowiem nagrywany w Belfaście w Irlandii Północnej, ale z niewyjaśnionych przyczyn musi poszukać nowej lokalizacji.

Przypomnijmy, że mówimy tu o wysokobudżetowej produkcji, która powstaje pod okiem samego Ridleya Scotta, autora „Łowcy androidów” z 1982 roku z Harrisonem Fordem. Akcja 10-odcinkowego serialu będzie rozgrywać się 50 lat po wydarzeniach z „Blade Runner 2049”, gdzie główną rolę grał z kolei Ryan Gosling. Jak zapowiedział Vernon Sanders, szef Amazon Studio, widowisko „podtrzyma intelekt, tematykę i ducha swoich filmowych poprzedników”.

Szumnie zapowiadany projekt szybko jednak napotkał spore trudności. Najpierw strajki scenarzystów w Hollywood spowodowały, że ekipa nie mogła rozpocząć prac na planie. Natomiast teraz twórcy są zmuszeni poszukać nowego studia, które będzie w stanie zapewnić im dogodne warunki do nagrywania.

„Blade Runner 2049” został nagrodzony dwoma Oscarami - za zdjęcia i efekty specjalneZobacz na YouTube

„Jesteśmy świadomi, że w przemyśle filmowym trzeba podejmować trudne decyzje, zwłaszcza kiedy chodzi o najdroższe produkcje obciążone największymi oczekiwaniami” - napisał Richard Williams, dyrektor Northern Ireland Screen, w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na łamach portalu Deadline.

Wspomniana agencja jest jednym z inwestorów projektu, w którego włożyła już 4,1 miliona funtów. Pieniądze zostaną im jednak zwrócone. „W produkcyjnym grafiku Irlandii Północnej pojawiła się więc teraz dziura. Northern Ireland Screen postara się zatkać ją najszybciej, jak się da. Jesteśmy świadomi, że wielu pracowników ekip i łańcuchów dostawczych liczyło na ten tytuł” - dodał.

Zaznaczmy, że Amazon Prime Video traktuje serial „Blade Runner 2099” jako priorytet, więc zdjęcia powinny niedługo ruszyć.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.
Komentarze