Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Seria SteamWorld znowu zmienia gatunek. Tym razem powstaje strategia

Jest już demo.

Seria SteamWorld nie trzyma się kurczowo jednego gatunku. Po licznych grach turowych i platformówkach czas na ekonomiczną strategię, z budową własnej bazy i lekką domieszką Dungeon Keeper.

Głównym zajęciem graczy będzie budowa prosperującego miasteczka górniczego na powierzchni, z przeróżnymi budynkami, farmami, a nawet kolejką. Co jednak kluczowe, surowce pozyskamy w opuszczonej kopalni, gdzie wyślemy podopiecznych - ale bez możliwości bezpośredniego sterowania górnikami.

„Pod twoim miastem znajduje się opuszczona kopalnia. Chodzą słuchy, że jest pełna starożytnej technologii, która jest kluczem do ucieczki przed zbliżającą się zagładą. Rozwijaj warunki mieszkaniowe, aby kolejni mieszkańcy przyłączyli się do kopania coraz głębszych szybów” - czytamy w opisie. Ostatecznym celem jest budowa statku kosmicznego i ucieczka z planety.

Premiera w tym roku na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch. Na Steamie już teraz można znaleźć demo.

Twórcy zapowiadają pięć map i trzy poziomy trudności, a także konieczność bronienia „kopalni przed paskudnymi potworami, wypadkami i innymi niebezpieczeństwami, które czają się głęboko pod twoim miastem”.

Seria SteamWorld od studia Image & Form ma ciekawą historię. Zaczęła się w 2010 roku od SteamWorld Tower Defense. Później twórcy szeroko eksplorowali gatunki, tworząc platformówki, turowe strategie, a nawet karciankę RPG.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

SteamWorld Build

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze