Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sega jednak nie porzuca NFT? Ogłoszono nowy projekt „Web3”

Wydawca najwidoczniej zmienił zdanie.

Firma Line Next, zajmująca się tworzeniem gier opartych o technologię blockchain, ogłosiła wejście we współpracę z Segą. Wydawca miał udzielić studiu licencji na „niezwykle popularną” markę w celu stworzenia gry z NFT. Co ciekawe, ledwie kilka dni temu członek zarządu Segi zasugerował, że japońska korporacja wycofuje się z tego typu inicjatyw.

Jak informuje serwis VGC nie wiadomo na ten moment, jaką dokładnie licencję uzyskało od Segi Line Next. Przekazano jedynie, że nadchodzący tytuł będzie wykorzystywał platformę gier blockchain o nazwie Game Dosi. „Line Next jest zaszczycone nawiązaniem partnerstwa z Segą, aby wprowadzić ekscytującą grę do przestrzeni Web3 dla graczy na całym świecie” - przekazał prezes Line Next. „Dzięki temu partnerstwu Game Dosi zapewni treści Web3, którymi każdy może się cieszyć, także fani Segi”.

Przypomnijmy, że jeszcze w zeszłym tygodniu dyrektor operacyjny Segi Shuji Utsumi sugerował, że firma wycofała się z ambitnej strategii „SuperGame”, zakładającej stworzenie wysokobudżetowych gier opartych o NFT i chmurę obliczeniową. Padło wówczas stwierdzenie, że „akcja w grach play to earn jest nudna”, a wydawca będzie chronić swoje najważniejsze marki przed zewnętrznymi projektami blockchain. Powodem miała być obawa o ich „dewaluację”.

Można przez to zakładać, że Line Next otrzymało licencję na użycie jakiegoś mniej znanego tytułu Segi. Warto jednak dodać, że samo studio nie jest początkującym zespołem - stanowi część japońskiego przedsiębiorstwa Line Corporation, rozwijającego popularny w Azji komunikator internetowy o tej samej nazwie. Od pewnego czasu Line inwestuje w rynek blockchain, a ich flagowym produktem na tym polu jest wspomniana platforma Game Dosi.

Ostatnim projektem Segi związanym z technologią blockchain było stworzenie kolekcji tysiąca grafik przedstawiających postacie z serii gier Virtua Fighter, które następnie były sprzedawane w formie NFT. Nad projektem czuwał sam Yu Suzuki, czyli słynny deweloper przez lata związany z Segą. W swoim dorobku posiada takie gry, jak właśnie Virtua Fighter, Out Run, After Burner, F355 Challenge czy Shenmue.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze