Skip to main content

Screen z Metal Gear Solid 5 jako ilustracja w programie telewizyjnym

Russia Today kontra rzeczywistość.

Stacja telewizyjna Russia Today wykorzystała obrazek promocyjny z Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain do ilustracji reportażu o dziecięcych żołnierzach w Afryce.

Ilustrację przedstawiono wcześniej w tym tygodniu podczas wywiadu z Emmanuelem Jalem, który w przeszłości sam brał udział w afrykańskich konfliktach, a teraz robi karierę w muzyce (dzięki, Kotaku).

Nie wiadomo czy RT pomyliła grafikę komputerową z rzeczywistością, czy też świadomie zdecydowano się wykorzystać ilustrację. Studio Kojima Productions na pewno może być zadowolone z darmowej reklamy silnika FOX Engine.

Obrazek promocyjny Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain opublikowano wcześniej w tym roku, jako prezentację jakości oprawy graficznej i założeń fabularnych w nowej grze.

To nie pierwszy tego typu przypadek w mediach „głównego nurtu”. W 2012 roku BBC przez przypadek opublikowało logo fikcyjnej organizacji United Nations Space Command z Halo podczas reportażu z Syrii, a rok wcześniej stacja ITV wyemitowała film dokumentalny, gdzie za sekretne nagranie bojówki IRA posłużyły materiały z Arma 2.

Read this next