Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scenarzysta The Last of Us wystąpił w nowym Monkey Island

Występ gościnny.

Neil Druckmann - deweloper stojący za brutalną historią The Last of Us czy porywającymi przygodami Nathana Drake’a - wystąpił gościnnie w Return to Monkey Island. Rola nie jest duża, ale najwyrażniej sprawiła mu mnóstwo radości.

„Kto wie, ten wie” - napisał Neil Druckmann na Twitterze. - „Wyrazy wdzięczności [dla twórców Return to Money Island - dop. red.] za możliwość zwieńczenia moich życiowych ambicji! Wciąż nie mogę w to uwierzyć”.

Na załączonym obrazku widzimy głównego bohatera wspomnianej gry oraz postać, której wiceprezes Naughty Dog najprawdopodobniej użyczył głosu. Nazwisko dewelopera pojawia się także na liście płac po ukończeniu rozgrywki.

Rzuca to pewne światło na ostatnie tweety Druckmanna, w których często wspominał najnowszą odsłonę Monkey Island i może świadczyć o tym, ile znaczy dla niego seria klasycznych przygodówek. Okazywał również wsparcie twórcom gry, którzy w trakcie produkcji zmagali się z atakami części graczy.

Grając w Return to Monkey Island nie powinno być trudno usłyszeć głosu Neila Druckmanna, ponieważ gra nie otrzymała polskiej wersji językowej. Produkcja zadebiutowała 19 września i zbiera bardzo pozytywne opinie. Dostępne są wersje na PC (steam), Mac i Nintendo Switch.

Read this next