Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scenariusz filmu „Uncharted” jest już gotowy

„Czas na właściwą pracę.”

Wielokrotnie opóźniana i przekładana adaptacja serii „Uncharted” ma już scenariusz i jest gotowa wkroczyć w fazę „właściwych” prac.

Joe Carnahan, znany najlepiej jako reżyser i autor skryptów do filmowej „Drużyny A” z 2010 roku, a także „Przetrwania” czy „Stretch”, opublikował w serwisie społecznościowym stronę tytułową.

Coś z tego będzie?

„Jeśli jest teraz w Hollywood jakiś fajniejszy scenariusz dla filmy akcji, to chciałbym go zobaczyć, ponieważ ta rzecz to prawdziwa bestia” - napisał na temat swojego dzieła. „Czas na właściwą pracę” - dodał.

Carnahan dołączył do projektu latem ubiegłego roku. Prace nad adaptacją serii Uncharted trwają już od wielu lat, ale kolejny problem pojawił się w czerwcu 2015 r., gdy projekt opuścił dotychczasowy reżyser, Seth Gordon.

Teraz głównym kandydatem do stanięcia za kamerą jest Shawn Levy, odpowiedzialny ostatnio za „Stażystów” czy „Gigantów ze stali”.

Film „Uncharted” jest podobno na „szybkiej ścieżce rozwoju” w Sony, ale nadal nie jest przesądzone, czy w ogóle powstanie. O pracach i różnych planach mówi się od 2009 roku.

Produkcja podobno już kilka razy była bliska przejścia w fazę produkcji, ale nigdy nie poinformowano, kto wcieli się w Nathana Drake'a i inne słynne postacie z cyklu gier.

Pozostaje mieć nadzieję, że efekt końcowy będzie bardziej interesujący od ostatniej adaptacji Assassin's Creed, ocenianej przez krytyków bardzo nisko.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze