Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Saber uspokaja i zapewnia, że nadal produkuje gry. Podano nawet listę projektów

Podobno przejęto też twórców Metro.

Wczorajsze informacje na temat odłączenia się firmy Saber Interactive od korporacji Embracer wywołały pewne zaniepokojenie. Część graczy wyrażała obawy, że studio przestanie produkować wiele z zapowiedzianych już gier, więc jeden z menedżerów postanowił uspokoić sytuację.

„Otrzymałem wiele pytań dotyczących statusu niektórych z naszych wcześniej ogłoszonych projektów po oddzieleniu się od Embracer” - napisał Tim Wills, dyrektor operacyjny firmy w serwisie X. „Z przyjemnością potwierdzam, że nadal pracujemy nad wieloma tytułami, w tym Warhammer 40,000: Space Marine 2, John Carpenter's Toxic Commando i Jurassic Park: Survival”.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani tymi produkcjami i nie możemy się doczekać, by wkrótce podzielić się nowymi informacjami” - dodał.

Jak wczoraj opisywaliśmy, Saber sprzedano za niecałe 250 milionów dolarów, co oznacza też całkowite wycofanie się Embracer z Rosji. Saber ma co prawda główną siedzibę w Stanach Zjednoczonych, lecz sporo deweloperów - jeśli nie większość - pracuje właśnie na wschodzie Europy.

Jeśli mowa o studiach deweloperskich, „nowy” Saber zabiera ze sobą własne odziały, a także New World Interactive, Nimble Giant Entertainment, 3D Realms, Slipgate Ironworks, Mad Head Games, Fractured Byte oraz Sandbox Strategies.

W przypadku 4A Games oraz Zen Studios sprawa była nieco bardziej skomplikowana, ponieważ Saber ma opcję wykupu także i tych podmiotów, lecz nie jest jasne, czy zdecyduje się z niej skorzystać.

Taki brak pewności wynika z oficjalnego komunikatu Embracer, gdzie wspomniano właśnie o możliwości przejęcia tych dwóch podmiotów. Świetnie poinformowany Jason Schreier wkrótce dodał jednak w serwisie X, że w liście wystosowanym do pracowników szef Saber pisał już wprost, że opcje zostały zrealizowane i 4A Games oraz Zen Studios także zostały sprzedane.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze