Skip to main content

„Rycerze Zodiaku” Tomasza Bagińskiego na nowym zwiastunie. Jest data premiery

Kultowe anime powraca w nowej formie.

Jeżeli żywicie ciepłe wspomnienia związane z kultowym anime „Rycerze Zodiaku”, to zarezerwujcie sobie trochę czasu w maju. Produkcja Tomasza Bagińskiego z żywymi aktorami doczekała się zwiastuna z datą premiery.

„Rycerze Zodiaku” („Saint Seiya”) to manga autorstwa Masamiego Kurumady, która doczekała się pod koniec lat 80. XX wieku adaptacji anime liczącej sobie 114 odcinków. Serial dotarł do Polski ze sporym opóźnieniem, ponieważ pierwszy odcinek wyemitowano na kanale RTL7 dopiero w 1999 roku, czyli 13 lat po światowej premierze. Mimo sporej cenzury i kilku nieścisłości w polskiej wersji, anime ma nad Wisłą status kultowego.

Być może dzięki temu jeszcze ciekawszy staje się fakt, że reżyserem kinowej adaptacji „Rycerzy Zodiaku” jest Polak - wielokrotnie nagradzany (w tym Oscarem za najlepszy krótkometrażowy film 2002 roku) Tomasz Bagiński. O produkcji dowiedzieliśmy się jeszcze w grudniu ubiegłego roku, jednak teraz opublikowano zwiastun zdradzający datę premiery.

„Rycerzy Zodiaku” będziemy mogli oglądać w polskich kinach od 12 maja. Scenariusz napisany przez Josha Campbella i Matta Stueckena (scenarzyści „Cloverfield Lane 10”) oraz Kiela Murraya („Auta”) oparty jest na oryginalnych historiach i postaciach znanych z mangi Masamiego Kurumady. Prześledzimy zatem losy młodego Seiyi, który żyje na ulicy, a następnie odkrywa w sobie wielka moc i trafia do krainy zwaśnionych bogów.

W rolach głównych zobaczymy Mackenyu Aratę (Seiya), Famke Janssen (Guraad), Madison Iseman (Sienna), Diego Tinoco (tajemniczy zabójca), Marka Dacascosa (Mylock), Nicka Stahla (Cassius) oraz Seana Beana Alman Kido). Za produkcję odpowiadają Toei Animation oraz Sony Pictures.

Zobacz także