Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rosjanie pracują nad grą o inwazji Polaków. Projekt dofinansują władze

Produkcja na podstawie rosyjskiej powieści.

Rosyjskie władze dofinansują przygotowywaną przez tamtejsze studio grę, która opowie o ataku Polaków na Carstwo Moskiewskie w XVII wieku.

O sprawie informuje serwis telewizji Belsat. Projekt o nazwie Smuta bazuje na powieści „Jurij Miłosławski, czyli Rosjanie w 1612 roku” - pisarz Michaił Zagoskin opowiedział o polskiej ofensywie na Kreml po śmierci cara Fiodora Rurykowicza.

Głównymi bohaterami książki są książę Dmitrij Pożarski i jego towarzysz Kuźma Minin, którzy odpowiadali za zorganizowanie pospolitego ruszenia przeciwko Polakom i należą do najważniejszych narodowych herosów Rosji. Wśród innych postaci jest między innymi polski król Zygmunt III i car Michaił Fiodorowicz Romanow.

Smuta to RPG z elementami akcji. Za projekt odpowiada rosyjskie studio Siberia Limited, którego współwłaściciel - Aleksiej Kopciew - w rozmowie z gazetą Kommirsant stwierdził, że produkcja inspirowana jest Ghost of Tsushima. Podobnie jak projekt od Sucker Punch, gra przedstawi walkę „niewielkiej liczby patriotów” z przeważającymi siłami wroga.

Rosyjskie studio inspiruje się Ghost of Tsushima

Rosyjski Instytut Rozwoju Internetu - organ kontrolowany przez państwo - na realizację tytułu przekaże 260 milionów rubli, czyli około 20 milionów złotych. Warto zaznaczyć, że podobne dofinansowania pokrywają zazwyczaj od 50 do 70 procent łącznego budżetu.

Wsparcie dla Smuty to efekt rozpoczętej w 2019 roku przez Władimira Putina inicjatywy, której celem jest produkcja treści, mających edukować młodzież „duchowo i moralnie”, a dystrybuowanych w internecie. Na koordynatora programu wybrano właśnie wspomniane IRI.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze