Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Roller Champions - premiera i najważniejsze informacje

Wszystko, co warto wiedzieć o darmowej grze sportowej.

Roller Champions to nietypowa gra sportowa Ubisoftu, łącząca jazdę na rolkach z kolarstwem, futbolem amerykańskim i Quidditchem z uniwersum Harrego Pottera. Brzmi nieco zawile, ale zasady są proste.

Najważniejszą informacją jest fakt, że gra będzie dystrybuowana w modelu free to play. Rozgrywka jest więc całkowicie darmowa, choć zapewne nie zabraknie mikrotransakcji.

Poniżej szczegóły o produkcji, wraz z zasadami rozgrywki.

  • Premiera: marzec 2020
  • Platforma: PC
  • Wersja językowa: brak informacji
  • Producent: Ubisoft
  • Wydawca: Ubisoft
  • Wydawca PL: Ubisoft

Data premiery i model model free to play

Roller Champions zostanie udostępnione w marcu 2020, niestety jedynie na PC. Nie jest jasne, czy gra trafi na pozostałe platformy, ale jeśli odniesie sukces, taki scenariusz nie jest wykluczony.

Gra będzie w pełni darmowa, co oznacza, że każdy zainteresowany będzie mógł ją pobrać i cieszyć się wszystkimi funkcjami bez przeszkód. Najprawdopodobniej pojawią się mikrotransakcje kosmetyczne - nowe stroje lub emotki.

Roller Champions otrzymało już jedno dość krótko dostepne demo po targach E3 2019. Gracze mogli się więc zapoznać z podstawowymi założeniami rozgrywki.


Zasady rozgrywki

Mecz Roller Champions rozgrywa się na torze, przypominającym ten do kolarstwa. Ubrani niczym do rugby zawodnicy poruszają się na rolkach i próbują przechwycić piłkę.

W rozgrywce konkurują ze sobą dwie drużyny, składające się z trzech graczy. Wygrywa zespół, który w ciągu siedmiu minut pierwszy zdobędzie pięć punktów, lub zakończy rundę z lepszym wynikiem.

Aby zdobyć punkt, należy z piłką w dłoniach przejechać co najmniej jedno pełne okrążenie, a potem wrzucić ją do obręczy. Droga nie musi być pokonana przez jedną osobę - piłkę można podawać. Warunkiem jest to, aby oponenci jej nie przechwycili.

Istnieje też element ryzyka. Jedno okrążenie z piłką to jeden punkt, ale można też spróbować zrobić więcej okrążeń. Zwiększa się oczywiście szansa niepowodzenia, ale taktyka ułatwia szybką wygraną.

Kiedy jedna drużyna przejmuje piłkę, zadaniem drugiej jest atak. Zespół stara się popychać oponentów - szczególnie właściciela piłki. Drużyna „broniąca” też może wykonywać ciosy, chroniąc osobę niosącą piłkę. Wszyscy natomiast mogą wykonywać uniki.

W przypadku przejęcia piłki przez przeciwników, droga pokonana przez drużynę zeruje się. Należy odzyskać piłkę i od nowa spróbować wykonać co najmniej jedno okrążenie.


Bohaterowie i świat

Bohaterami Roller Champions są sportowcy, biorący udział w zawodach. Wygląda na to, że zabraknie tu jakiejkolwiek fabuły i wyrazistych postaci, a produkcja skupi się wyłącznie na rywalizacji sieciowej.

W opublikowanym przez deweloperów demie nie można było wybierać kontrolowanej postaci - każdy otrzymywał losową. Najprawdopodobniej stan rzeczy się nie zmieni się aż do wydania pełnej wersji.

Postacie nie będą więc miały imion, charakteru czy zdolności specjalnych - choć każda będzie się wyróżniać wyglądem.

Trudno też opisać świat Roller Champions, bo widzimy go tylko ze stadionów. Można się jedynie domyślić, że to miejsce, w którym omawiany sport jest niezwykle popularny, a uprawiający go zawodnicy uchodzą wręcz za bohaterów.

Po każdym meczu dostajemy informację, ilu przybyło nam followersów. Większa liczba fanów umożliwia branie udziału w zawodach wyższej rangi.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze