Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rogue Company dostępne za darmo - strzelanka od twórców Smite

W ramach otwartej bety.

Rozpoczęła się otwarta dla wszystkich zainteresowanych beta Rogue Company - sieciowej strzelanki od studia HiRez. Gra dostępna jest za darmo na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Aby rozpocząć zabawę, na oficjalnej witrynie projektu należy założyć konto, a następnie pobrać klienta tytułu z Epic Games Store lub cyfrowego sklepu na danej konsoli.

Produkcja od twórców Smite oferuje rozgrywkę międzyplatformową. Istnieje również możliwość przenoszenia postępów w zabawie pomiędzy poszczególnymi sprzętami, na jakich wydano grę.

Pozycja przedstawia wydarzenia z perspektywy trzeciej osoby. Do dyspozycji użytkowników oddano zestaw zróżnicowanych postaci o unikalnych dla siebie zdolnościach, a wraz z uruchomieniem otwartej bety dodano nową bohaterkę - Dahlię.

Twórcy przygotowali trzy tryby rozgrywki przeznaczone dla dwóch czteroosobowych drużyn - Demolition (jedna ekipa próbuje podłożyć bombę, a druga stara się temu przeszkodzić), Strikeout (odmiana zespołowego deathmatchu) i Extraction (walka o kontrolę nad obszarami).

Strzelanka jest darmowa, więc nie zabrakło opcjonalnych mikropłatności, ale autorzy zapewniają, że pieniądze nie dadzą przewagi w rozgrywce. Wszystkie płatne elementy pełnią funkcje kosmetyczne i nie wpływają na zabawę.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze