Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rodzina twórców Call of Duty powiększa się o nowe studio

Po Barcelonie przyszedł czas na powrót do USA.

Infinity Ward, czyli jeden z trzech głównych zespołów odpowiedzialnych za rozwój serii Call of Duty, ogłosiło otwarcie kolejnego oddziału w amerykańskim mieście Austin. Nowe studio ma przede wszystkim rozwijać zaplecze techniczne dla nadchodzących tytułów z flagowej serii. Wcześniej otworzono biura w Hiszpanii.

Infinity Ward otworzyło całkowicie nowe studio w teksańskim Austin. Zespół będzie zajmował się tworzeniem nowych innowacyjnych doświadczeń dla serii Call of Duty oraz pracował nad technologicznymi dziełami sztuki napędzającymi te doświadczenia” - czytamy w opublikowanym ogłoszeniu o pracę.

Nasze studio zapewnia bezpieczne, godne zaufania i nadające rozpęd środowisko, w którym można uwolnić swoją kreatywność i pomóc stworzyć coś niezwykłego” - zachęca dalsza część dokumentu. Jak możemy się dowiedzieć, na razie poszukiwani są liderzy działów m.in. od projektowania interfejsu oraz mechanik rozgrywki.

Przypomnijmy, że to już drugi raz w tym roku, kiedy Infinity Ward rozrasta się o nowy zespół. Pod koniec czerwca otworzono biuro w Barcelonie, mające zajmować się ekskluzywnie tworzeniem strony artystycznej gier, tj. projektowaniem tekstur czy grafik promocyjnych. Jednocześnie załoga ma stanowić wsparcie dla także mieszczącego się w stolicy Katalonii studia Digital Legends, rozwijającego mobilną wersję Call of Duty: Warzone.

Należący do Activision deweloper posiada swój oddział także w Polsce. Mieszcząca się w Krakowie dywizja zajmuje się przede wszystkim rozwojem silnika IW Engine, który zadebiutował wraz z Call of Duty Modern Warfare (2019), a z którego w niedługiej przyszłości będą korzystali wszyscy główni deweloperzy serii, czyli Infinity Ward, Treyarch oraz Sledgehammer Games.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Modern Warfare 3 (2023)

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze